• Законне оформлення закордонного паспорту коштує 170 грн

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 2 березня 2014 року

Згідно з постановою Верховного суду України від 3 грудня 2013 року, оформлення закордонного паспорта протягом місяця коштує 170 грн. Якщо ж у паспортному столі від українців за це вимагають додаткову плату 377,15 гривень, а не законні 170 гривень, то громадяни можуть сміливо подавати заяву у прокуратуру про вимагання, передає ТСН.

Щодо паспортного питання в Україні вже було багато судових справ, оскільки Державна міграційна служба (ДМС) наполягає, що окрім 170 гривень держмита потрібно ще платити за оформлення і видачу закордонного паспорта 87,15 гривень, плюс 120 гривень за сам паспорт. У загальній сумі це становить 377,15 гривень.

З цього приводу Вищий адміністративний суд країни торік прийняв два протилежні рішення. 5 червня 2013 року вищевказані платежі були визнані необов'язковими, а 17 вересня ВАСУ підтримав точку зору міграційної служби.

Але 3 грудня 2013 року в даному спорі була поставлена крапка: ВАСУ визнав, що сплата держмита покриває вартість витрат ДМС. Таким чином, міграційна служба більше не має права вимагати від українців додаткової оплати за послуги. А якщо це відбувається, то громадянин може впевнено писати заяву в прокуратуру про вимагання.

Поки що з ДМС боролися за свої права лише окремі громадяни і вигравали суд. Але чим більше таких заяв буде надходити до прокуратури надалі, тим швидше міграційна служба припинить протиправну практику.

Відзначимо, за умисне невиконання судових рішень відповідач несе відповідальність, встановлену Кримінальним кодексом України. Згідно з новими частинами 2 і 3 ст.382 КК таке порушення потягне за собою штраф від 750 до 1000 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, або тюремне ув'язнення на строк від 2 до 5 років. А чиновники, що займають більш відповідальні пости, караються позбавленням волі від 3 до 8 років, згідно з текстом закону від 28 січня 2014 року, оприлюдненому на офіційному сайті Верховної Ради України.


Читайте також:

Як українцям влаштуватись на роботу в Німеччині?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...