• Яку книгу назвали кращою в Україні

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Неділя, 8 лютого 2015 року
Кращою книгою в Україні назвали «Червоний виклик. Історія комунізму в Україні від його народження до загибелі».

Це робота історика Станіслава Кульчицького у трьох томах.

Президент Всеукраїнського рейтингу «Книга року 2014» Костянтин Родик зазначив, пояснюючи такий вибір, що в Україні популярна історична література, тому що українці досі не розібралися зі своєю історією. «Сподіваюся, „Червоний виклик“ допоможе!».

У книзі професора Станіслава Кульчицького досліджується походження і становлення комуністичної доктрини в Європі та Росії в 19 столітті, природа радянської влади в СРСР, а також соціально-політичні та економічні процеси, які відбувалися в Україні в 20 столітті.

Автор аналізує, які зовнішні і внутрішні причини призвели до трансформації демократичної революції в комуністичну, намагається розібратися в природі національної радянської державності, досліджує досягнення і провали першого комуністичного штурму, який був замаскований більшовиками під поняття «воєнний комунізм».

Головний акцент у книзі зроблений на другий комуністичний штурм 1929—1938 рр., через який відбулися кардинальні зміни в структурі та економічній основі українського суспільства, і який супроводжувався жорстокими репресіями, спрямованими на придушення національно-визвольного руху і опору комуністичним перетворенням.

Автор підкреслює, що ці перетворення зупинилися на півдорозі через те, що здійснити ідею ленінської держави-комуни в реальності неможливо. Але навіть того, що було впроваджено, вже досить, щоб поставити Україну і весь «соціалістичний табір» поза рамками світового цивілізаційного прогресу.

Останні розділи книги аналізують кризу командної економіки, яка не здатна протистояти викликам постіндустріальної революції. «Перебудова», якою в Кремлі хотіли зупинити кризу радянського табору, призвела до прямо протилежних результатів. Коли Радянський Союз розвалився, в України з'явився другий шанс отримати реальну незалежність. Але, як цим шансом розпорядитися, залишається актуальним і сьогодні.

Нагадаємо, «Велика Епоха» в 2005 році випустила серію редакційних статей, згодом опубліковану як книга, «Дев'ять коментарів про комуністичну партію». Завдяки цій книзі за 10 років у Китаї більше 190 млн осіб, дізнавшись про історію китайської комуністичної партії, вийшли з партії, організацій комсомолу і піонерії.


Читайте також:
Комунізм назвали системою знищення людей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...