• У соцмережах поширюють «10 заповідей» нової України

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 1 листопада 2014 року
Мітингувальники в центрі Києва 14 жовтня 2014 року

Мітингувальники в центрі Києва 14 жовтня 2014 року. Фото: ANATOLII STEPANOV/AFP/Getty Images

Користувачі соціальних мереж активно поширюють «10 заповідей нової України». Це перелік 10 правил, які допоможуть змінити ваше життя на краще і побудувати нове суспільство.

«Не зрадити героїв Майдану», — закликають українці своїх друзів в інтернеті. Примітно, що правила сподобалися і росіянам. «Сподіваюся, що і у нас будуть такі заповіді нової Росії», — прокоментувала своє посилання росіянка, мешканка Москви.

«10 заповідей нової України»


1) Не давати і не брати хабарі

Риба гниє з голови, а в нашому випадку країна гнила, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, пляшки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза «ну, ти ж знаєш, що потрібно зробити» — все це підгодовувало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалася Межигір'ям. Якщо не буде пропозиції — не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе — припиніть підгодовувати піраміду корупції. Це не страшно.

2) Не красти

Важко втриматися від спокуси виправити документи та списати з бюджету компанії трошки менше, а собі до кишені покласти трошки більше. Особливо, якщо на тебе вдома чекає родина. Потрібно навчитися систематично витравлювати погані звички, що народилися в СРСР: брати те, що вам не належить, чи то на роботі, чи на вулиці або ще деінде. Ви крадете не у когось нереального — ви обкрадаєте в першу чергу самого себе, бо жити тут саме вам. Щоразу, коли у вас виникне таке бажання, погляньте на себе у дзеркало і побачите там Януковича.

3) Поважати інших

Мирне співіснування неможливе без поваги, і саме вона стане запорукою економічного успіху. Тільки у разі, якщо ми навчимося поважати інших людей, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, до якої національності, віросповідання вони належать або яку музику слухають, чи яких політиків підтримують — тільки в тому разі може початися справді мирне життя. Прийміть те, що хтось не такий, як ви — і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4) Допомагати

Вбивайте вірус байдужості в собі. Не бійтеся допомогти людині, яка впала посеред вулиці або загубилася в незнайомому районі. Це зовсім не соромно, а навпаки дуже приємно! Щира посмішка і слово «дякую» мотивує краще за будь-яку винагороду чи премію. Ну, й рано чи пізно може трапитися так, що допомога буде потрібна вже вам — ви б не хотіли залишитися на самоті, чи не так?

Мітингувальники в центрі Києва 14 жовтня 2014 року

Мітингувальники в центрі Києва 14 жовтня 2014 року. Фото: ANATOLII STEPANOV/AFP/Getty Images

5) Тримати чистоту

Чомусь, тільки-но ми потрапляємо за кордон, у нас вмикається режим «Європи» — ми припиняємо смітити і порушувати правила поведінки. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані постійно і вдома також? Це досить просто — замість того щоб скаржитися на те, який безлад біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки і обгортки бозна-де. Не бійтеся поширювати цей приклад на оточуючих, навіть якщо на ваших очах хтось не замислюється над тим, куди потрібно викидати сміття. В Україні є чудові ініціативи, наприклад, «Зробимо Україну чистою» — тут потрібна ваша підтримка.

6) Самоорганізовуватися

«Моя хата скраю» — це архаїзм і девіз старої України. Девізом нової України повинна стати самоорганізація. Якщо ви не вірите, подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко, навіть коли вас 10, 500 або тисячі. Ведіть діалог з сусідами, відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами і розвивайте робочі колективи. І одна людина здатна зробити немало, а група самоорганізованих людей — ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтеся з тими, хто солідарний з вами — і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7) Брати відповідальність

Настав час розширювати коло відповідальності трохи далі, ніж ви раніше звикли. Потрібно прийняти це до уваги: тільки ви відповідаєте за власне життя і за власний успіх, а не хтось інший! Ваша відповідальність — це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, аби відстоювати ваші інтереси. Не бійтеся брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки і своїх близьких: це додає наснаги, сил і впевненості в своїх діях. Це фундамент вашого існування.

8) Не боятися

Це саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх — це єдина перешкода на шляху до кращого життя. І Небесна сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми мали змогу жити в країні без страху. Щоб ми не боялися гуляти містом, захищати свої права, ловити злодіїв і вільно висловлювати свою думку. Свобода — це перша сходинка до змін. Тільки якщо ми фізично, морально і духовно вільні, ми зможемо втілити в життя все те, про що мріємо кожного дня.

9) Не чекати

Досить чекати, що хтось прийде і наведе лад біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в особі чиновників дасть вам роботу або вирішить ваші проблеми. Найбільш незадоволені життям — це ті, хто скиглить та чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте та дійте! Бо тільки від вас залежить ваш власний добробут.

10) Розширювати світосприйняття

Настав час вийти на світло з печер стереотипів мислення. Настав час позбутися міфів, які до сьогодні нав’язували вам політики або ЗМІ, бо тільки так ви знайдете істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте або не бачили. Подорожуйте, починаючи з найкращих куточків своєї області та завершуючи наймальовничішими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги і знайомтеся з новими людьми. Відкрийте себе для світу і він відкриє всю свою неймовірну красу для вас.


Читайте також:
Росія без тиранів: чи це можливо? 
Комуністична ідеологія — це добре чи погано?
Інформаційна зброя: як не стати жертвою маніпуляцій
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...