• Символом пам'яті про трагедію Другої світової війни оголосили маки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 16 квітня 2015 року
Цього року відзначення Дня перемоги над нацизмом пройде по-іншому, ніж у минулі роки. Українців закликають звернути увагу на те, що це не стільки свято, скільки день скорботи за загиблими у війні. Крім того, влада пропонує використовувати маки, щоб віддати шану героям Другої світової війни та всім загиблим у ній.

Вперше в Україні особливою датою стане і 8 травня, яке відзначається в усій Європі як день капітуляції нацистської Німеччини. Цей день тепер — День пам’яті та примирення, який разом із 9 травня проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Українська влада пропонує також, як і в Європі, використовувати червоні маки під час заходів 8—9 травня — цей історичний український символ часто і раніше пов’язували із війною та військом.

«Ми родиною підтримуємо символ маку, як знак пам'яті тих, хто боронив і боронить нашу землю, хто віддав своє життя за наше майбутнє», — сказала перша леді Марина Порошенко під час презентації проекту у «Мистецькому Арсеналі». Передбачається, що червоні маки будуть символом і тих, хто в нинішні дні гине, захищаючи Україну.

Загалом у Другій світовій війні брали участь близько 7 мільйонів українців, наводяться дані на сайті Інституту національної пам’яті. Із них до 6 мільйонів — у лавах Червоної армії, 500 тисяч — в ОУН та УПА, 250 тисяч — в арміях Польщі, Великобританії, Франції і США.
Підписатися:

Коментарі