ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фестиваль паніки та істерики у столиці: гумор замість відчаю

Велика Епоха
Мешканці столиці так само, як і всієї України, почали втомлюватися від нелегкої ситуації у країні. Аби якось абстрагувати себе від обвалу курсу гривні, продуктової істерії та все вищих і вищих цін на бензин, кияни вирішили вдарити по кризі сміхом: соціальні мережі буквально підірвала інформація про незвичайний жартівливий фестиваль народної творчості, повідомляє «Сегодня».

Ілюстративне фото: Boudewijn Berends/Flickr.com
Ілюстративне фото: Boudewijn Berends/Flickr.com
А почалася ця масова сміхотерапія із поста у «Фейсбуці», який написала мешканка Києва Тетяна Яїцька: «Планую фестиваль паніки та істерики „На дні“. У програмі: психологічний майстер-клас із прийняття та примирення із цифрами на табло обмінників… колективне розпивання заспокійливих крапель, шопінг-тур найкращими секондами столиці, безкоштовна пральня для целофанових пакетів, воркшоп „Як рвати на собі волосся і битися в істериці без травм“, конкурс на виготовлення кращого плаката „Все пропало!“, „Нас злили!“, „Зрадааааа!“. Вхід один долар за курсом НБУ».

За одних лише три дні кількість охочих побувати на фестивалі перевищила 30 тис. людей. А скільки їх буде до 21 березня (на цю дату запланована акція) — навіть складно собі уявити.

За словами Тетяни Яїцької, все почалося із жарту: «Я прийшла на роботу, було дуже сумно. Написала жартівливий пост. Дивлюся, люди лайкають. Подумала, чому б дійсно не зробити невелику вечірку для друзів. Створили сторінку заходу. І понеслася… Охочих приєднатися виявилися тисячі, вечірка почала набувати загрозливих масштабів. Тепер у Києві шукають гідний майданчик, який міг би вмістити кілька десятків тисяч людей».

«Боюся, що завтра доведеться орендувати Київську область для його проведення», — жартує вона.

За словами Тетяни, планується, що на фестивалі буде кілька зон. «Креативна» об’єднає у собі кілька напрямків — театр, спорт, музика, фешн, психологія та філософія. Крім того, буде зона сервісу, де можна перекусити, наприклад, «бутербродів із гречаною ікрою», або купити якийсь недорогий подарунок. Головна умова — і їжа, і вироби мають бути «мегабюджетними». Разом із тим, буде облаштована зона благодійності, де збиратимуть кошти для якихось конкретних проектів (наприклад, на апарат для дитячої кардіохірургії). А поки йде підготовка, люди не припиняють відпускати жарти на ФБ-сторінці заходу: «Якщо у вас опустилися руки, підніміть їх. Це безкоштовно»; «Міняю телефони двох неодружених програмістів із зарплатою у доларах на однушку біля метро»; «Пропоную гламурний майстер-клас „Як заховати темні кола під очима від недоїдання“».