Гора Верблюд - це найпівнічніша вершина П'ятигір'я, розташована за 12 км на захід від федеральної траси «Кавказ». Саме звідси контури гори нагадують лежачого двогорбого верблюда.

Гострий горб лише здається таким здаля, а насправді він має форму усіченого конуса з виїмкою кратера, заввишки 885 м. Ця гора живописна з усіх боків, але західні схили біля підніжжя гострої вершини приголомшують великою кількістю скель, вельми химерної форми.

Північні та східні схили покриті лісом. У деревостою переважають граб, ясен, дуб, а в підліску - кизил, шипшина, терен і глід. Колись на схилах гори були виноградники, із якими пов'язана поява селища Верблюдогорка. Нині виноградники вирубані, а селище живе далі.

Перед тим, хто зважиться піднятися на вершину гори, лежатиме нелегкий шлях, оскільки схили круті, з кам'янистими осипами, із колючим чагарником. Картина, що відкрилася з вершини, нагадує полотна Реріха. Далеко на півдні вгадується Золотий курган і дві Джуці. На передньому плані зубчастою стіною постав Бештау, а біля нього, як молодші брати, застигли Бик, Розвалка і Залізна. Дещо поодаль темніє «бастіон» гори Зміїної, а із заходу й сходу розкинулися безкраї степи Ставрополя.

Приблизно рік тому по місцевому радіо повідомили, що було ухвалено рішення біля підніжжя гори Верблюд побудувати дитяче оздоровче містечко.

Георгій Лупанін. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...