• La ville rose, або Місто з червоної цегли

  • Вівторок, 19 жовтня 2010 року

Альбі (Albi) - старовинне місто на півдні Франції з населенням всього близько 52 тисяч жителів. Альбі часто називають la ville rose, що в перекладі з французької означає «рожеве місто».

Для того, щоб зрозуміти, за що Альбі отримав таку назву, досить його побачити - велика частина будинків побудована з цегли червонуватого відтінку.

В історичному центрі міста нестрашно заблукати, тому що всі дороги ведуть до центральної площі, на якій знаходиться кафедральний собор Святої Цецилії (Cathedrale Sainte Cecile). Це готична будівля, що піднімається над усіма будівлями, споруджена в XIII столітті і з 2010 року перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Але, якщо раптом, ви все-таки заблукаєте - не біда. По-перше, блукати французьким вуличками одне задоволення: можна знайти затишне кафе, десь в маленькому провулку, або незвичайний магазин, який буде вам до душі. По-друге, варто вам спантеличено вдивлятися в мапу міста, намагаючись визначити своє місцезнаходження, як до вас відразу підійде який-небудь француз і ввічливо запропонує свою допомогу.

 

Гуляючи просто так, без особливої мети, ви можете (абсолютно випадково) потрапити на вуличну виставу.Повірте, це дуже цікаве видовище! Якщо ви не боїтеся забруднитися (але це малоймовірно - вулиці в Альбі дуже чисті), то можете приєднатися до групи людей на землі, яка розташувалася з усіх сторін, дозволивши артистам виступати в самому центрі кола. І зовсім не обов'язково знати французьку мову, щоб розуміти, що відбувається - достатньо бачити міміку, жести та спостерігати за реакцією глядачів. На вулиці в Альбі проходять не тільки вистави, але й концерти. На відкритій сцені, в апельсиново-жовтому світлі вікон і ліхтарів, ви побачите (якщо, звичайно, вам пощастить) і почуєте (це головне!) музикантів, які грають, співають, творять прямо перед вами і для вас. Такі концерти проходять абсолютно безкоштовно. Єдина нагорода для артистів - оплески, ними глядачі сповна компенсують відсутність квитків.Якщо ви втомилися від світських розваг, (вибачте, якщо це визначення здасться вам старомодним), і вам захочеться чогось для душі, то послухайте месу у церкві Sainte Salvi. Так ви зможете доторкнутися до релігійної культури Франції. Відчуйте себе католиком: сядьте на лаву, відкиньте непотрібні думки. Будьте тут і тепер. Незалежно від того, яку релігію ви сповідуєте, католицька молитва Ave Maria, що співається парафіянами, не залишить вас байдужим. Біля церкви Saint Salvi ви побачите clôtre - невелику криту галерею, в тіні якої можна відпочити від міської суєти. Саме тому тут завжди є пара-трійка туристів або місцевих жителів, які вигідно розташувалися під арочними склепіннями.

 

В Альбі чимало місць, де можна сховатися від спеки. Гуляючи викладеними бруківкою вуличками, ви відчуєте, що в місті багато тіні, прохолода якої добре захищає від південного сонця.Втім, в особливо жаркий день влаштуйте собі екскурсію до музею Тулуз-Лотрека. Нащадок аристократичного роду граф Анрі Марі Раймон де Тулуз-Лотрек-Монфа - французький живописець і графік, улюбленою темою якого стало життя паризької богеми.

Крім того, Тулуз-Лотрек відомий як творець театральних афіш для знаменитого французького кабаре «Мулен Руж». Місцеві жителі дуже люблять цього художника і пишаються тим, що він народився в Альбі.Музей знаходиться в старовинному замку Бербен (Palais de la Berbie), який на початку XIII століття належав єпископству, а потім був оборонною фортецею. В музеї Тулуз-Лотрека знаходиться найбільше зібрання картин художника. Тому, якщо ви хочете познайомитися з творчістю цього живописця краще за все зробити це в Альбі, незважаючи на те, що роботи Тулуз-Лотрека знаходяться в багатьох музеях світу. Перед тим, як почати екскурсію, подивіться фільм про художника, який демонструється в одному з залів музею. А на згадку про відвідини галереї в крамничці, де продаються листівки та книги про Тулуз-Лотрек, можна купити чудовий прилад під назвою стереоскоп. Ви напевно отримаєте задоволення, переглядаючи слайди з картинами художника.

 

Раз вже мова зайшла про сувеніри, то в двох кроках від центральної площі Альбі, де знаходиться собор Sainte Cecile, продаються мініатюрні шарманки, які (з вашою допомогою) виконують самі різні музичні композиції. Від усім відомої «Yesterday» до прекрасної «До Елізи» Бетховена. І звичайно, знамениті «Les Champs-Elysées» Джо Дассена ви тут також знайдете.

Обов'язково пройдіться le Pont-vieux (старий міст, який розташований над річкою Тарн і який так само, як і собор Sainte Cecile, знаходиться під охороною ЮНЕСКО). В годину заходу сонця з цього моста можна зробити дуже красиві фотографії Альбі. Будинки, складені з рожевої (або червоної - як вам більше подобається) цегли, абсолютно перетворюються під золотистим світлом сонця.

 

Кожен будинок в історичному центрі Альбі - витвір мистецтва. Масивні дерев'яні віконниці, старовинні ковані ручки на дверях - стукалки. Раніше, коли не було дзвінків, люди використовували стукалки, щоб сповістити господарів про свій прихід. Задивившись на ці предмети декору, забуваєш, що середньовіччя давно в минулому і на дворі XXI століття. Здається, що цивілізація майже не торкнулася «міста з червоної цегли». Як і багато століть тому, стоїть посеред площі неприступний і величний собор Sainte Cecile, як і багато століть тому, біжить річка Тарн, а місцеві жителі все так само відкривають вранці важкі віконниці, щоб впустити в свій будинок ранкове сонце.

Аліна Чернишова. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...