Два пенальті вирішують долю матчу 'Шахтаря'.

Жадсон - автор першого м'яча у матчі Фото: shakhtar.com
Донецький "Шахтар" і в повторному домашньому поєдинку раунду плей-офф Ліги Європи переміг турецький "Сівасспор" - 2:0.

Тим самим "гірники" першими серед усіх команд оформили путівку до групового турніру.

Першу перемогу донеччан у Туреччині оформили одні гравці, цього разу це зробив фактично другий склад. Наставник "Шахтаря" дотримав свого слова, коли перед грою сказав, що матч проти "Сівасспора" стане генеральною репетицією битви за Суперкубок Європи, що відбудеться найближчої п'ятниці. У стартовому складі клубу вийшли лише троє футболістів, котрі розпочинали матч на полі суперника - це Кобін, Гай та Жадсон.

Кардинально змінився склад і в гостей. Головний тренер віце-чеміона країни Бюлент Уйгун теж зі старту знову випустив лише трьох своїх гравців. Однак у нього була трохи інша причина - він перед грою недорахувався відразу 10 виконавців, восьмеро з них були травмовані.

Та навіть такі різкі зміни не вплинули на гру команд. "Шахтар", як і годиться господарям, зі старту матчу почав грати першим номером, а от що робили на полі РСК "Олімпійського" турки залишається загадкою. Гості виглядали приреченими й бажання перемогти у них було відсутнє. За весь матч вони спромоглись лише на декілька напівмоментів, завдавши у ствір ворот всього два удари.

А от "гірники" виглядали дуже впевнено, команда постійно атакувала, особливо активно працювали фланги. Кобін на лівому та Срна з Ілсіньо на правому постійно загострювали ситуацію у штрафному майданчику турецьких футболістів. І вже на 15-й хвилині вони забили гол, однак Агахова після пасу Гая заліз у невеличкий офсайд.

Та за кілька миттєвостей рахунок у зустрічі таки було відкрито. Захисник "Сівасспора" Сезгелмез недозволеним прийомом зупинив прохід Срна у власному штрафному й італійський арбітр Трефолоні без роздумів вказав на одинадцять метрів. Удар Жадсона був бездоганним - 1:0. До кінця тайму рахунок на табло так і не змінився, хоча "Шахтар" не раз турбував воротаря гостей Вардара, який у рамці замінив дисквіліфікованого Петковіча.

У такому ж ключі проходив й другий тайм. У перерві Луческу зробив одну заміну, випустивши на поле Луіса Адрінао. Саме йому судилось стати автором другого гола. І знову м'яч побував у воротах Вардара після виконання 11-метрового удару, який заробив той же Срна, а вирок судді чітко виконав інший бразилець.

Ще цей матч запам'ятаєть Ярославу Ракицькому. Вихід 20-річного захисника на заміну у середину тайму став деб'ютним для нього у єврокубках. Футболіст на дуже пристойному рівні відіграв відведені йому хвилини, а міг ще й стати автором результативної передачі, якби Луіс Адріано реалізував вихід віч-на-віч.

Перемога над "Сівасспором" стала четвертою поспіль для гірників. Тепер усі прихильники команди, та й гравці теж очікують на п'ятницю. Спочатку "гірники" дізнаються своїх суперників по груповому раунду Ліги Європи, а ввечері на "Луї II" в Монако спробують завоювати ще один трофей - Суперкубок Європи. Чи дозволить їм це зробити "Барселона"? Гра усе розставить на місце.