• Лікарі рятують головний мозок Шумахера: стан автогонщика досі критичний

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 13 січня 2014 року

Стан здоров'я автогонщика Міхаеля Шумахера, який досі знаходиться в комі, залишається стабільним, але критичним. Нейрохірурги госпіталю Гренобля вивчають, які клітини головного мозку потерпілого функціонують, а які пошкоджені, повідомляє німецьке видання Tages-Anzeiger.

Зараз Шумахер лежить у відділенні інтенсивної терапії госпіталю університету в Греноблі, де він 14 днів тому був введений у штучну кому. Зараз він перебуває під тривалим наркозом з сильними болезаспокійливими засобами. Лікарі вводять йому ліки проти пухлини головного мозку і тримають температуру його тіла на рівні 34°С, щоб скоротити потребу в кисні в головному мозку. Це звичайна процедура, яку проводять при важкій черепно-мозковій травмі, пише газета.

Водночас швейцарські нейрохірурги сумніваються в доцільності методики колег з Гренобля, оскільки Шумахер отримав кваліфіковану медичну допомогу лише через три години після травми головного мозку. А при таких пошкодженнях вкрай важливо, щоб потерпілий отримав допомогу в перші хвилини або години після події, підкреслюють медичні дослідники.

Швейцарські медики також сумніваються в необхідності краніектоміі ― нейрохірургічної операції з видалення частини черепу, яку провели Шумахеру.

«Від краніектоміі більше шкоди, ніж користі, хоча це і дозволяє знизити внутрішньочерепний тиск і видалити гематому», ― цитує Tages-Anzeiger думку професора університетського шпиталю Женеви Бернгарда Вальдера.

У свою чергу керівник бад-наухаймської спортивної клініки Йоханнес Пайл заявив, що ліва півкуля головного мозку Шумахера була пошкоджена ще у 2009 році.

Нагадаємо, знаменитий гонщик «Формули-1» отримав важку черепно-мозкову травму 29 грудня 2013 року під час лижної прогулянки у французьких Альпах. У госпіталі Гренобля Шумахеру провели дві операції на черепі. Лікарі вважають, що перші 14 днів мають вирішальне значення для його подальшого відновлення, принаймні, дають хороші шанси на виживання.— Alina Varfolomeyeva, Сегодня 12:02

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...