• На форумі в Нью-Йорку обговорювалося питання про падіння КПК

  • Четвер, 30 листопада 2006 року

На форумі "Глобальна стратегія Китаю і внутрішня криза", що відбувся в середині листопада, розглядалося питання про те, що найбільшою кризою, перед якою опинився китайський режим, є рух виходу з лав Комуністичної партії Китаю.

Форум відбувся завдяки організаціям Майбутній форум Китаю і Секретні новини Китаю. Він проходив у відомому готелі ”Вальдорф Асторія” у Нью-Йорку. Виступали віце-президент Європейського Парламенту Едвард Макміллан-Скотт, захисник прав людини в Китаї Вій Цзіншен (Wei Jingsheng) і член законодавчих зборів штату Нью-Йорк, США, Майкл Бенджамін.

За допомогою Інтернету до них також приєднався Цзя Цзя (Jia Jia), колишній генеральний секретар Асоціації експертів із науки й техніки провінції Шаньсі (Shanxi). Цзя перебуває на цей час у Таїланді, у нього тимчасовий статус біженця. Він утік із Китаю до Тайваню минулого місяця і чекає надання політичного притулку.

Цзя говорив із приводу "хвилі виходу з Комуністичної партії Китаю". Це тема, із якою він знайомий як колишній комуністичний лідер; і як високопоставлена офіційна особа Китаю до цього моменту він відкрито підтримував рух виходу із КПК, перебуваючи на своїй посаді.

Відповідно до слів Цзя, багато чиновників планують "запасні виходи", відправляючи свій капітал і родичів за кордон. " Кожен, хто може знайти спосіб утекти з материкового Китаю, – сказав Цзя, – намагається зробити це. Вони всі кажуть, що комуністичній партії настав кінець, і треба тікати зараз, тому що КПК може несподівано закрити двері, і тоді більше не буде ніякого порятунку".

Аннетт Го (Annette Guo), головний редактор ”Великої Епохи”, і захисник демократії Вей Цзіншен звернулися до питання про те, як зовнішня політика китайського режиму пристосована до приховування його внутрішньої кризи. Го сказала, що китайський режим використовував націоналізм, щоб відволікти своїх людей, а Вей пояснив, що Китай намагається використовувати ядерну ситуацію з Північною Кореєю для зближення із заходом, видаючи себе за раціональнішого партнера.

Член місцевих законодавчих зборів штату Нью-Йорк, Майкл Бенджамін, висловив таку ж думку. Він назвав "подвійною грою" політику, яку проводить китайський режим: "Вони представляють громадськості всього світу фальшиву картину реального життя в Китаї за допомогою своєї пропаганди. Ми повинні впевнитися, що ця "подвійна гра" буде викрита, і ми зможемо почати Олімпійські ігри 2008 року".

Віце-президент Європейського Парламенту Едвард Макміллан-Скотт виклав основні директиви форуму, зосереджуючись на своєму досвіді з правами людини в Китаї, а особливо на його таємній зустрічі в Пекіні в травні для розслідування злочинів, пов'язаних із видалянням органів у практикуючих Фалуньгун, організованих КПК. Макміллан-Скотт також висловив своє захоплення мужністю людей, які вийшли з лав КПК, і заявив, що ця кампанія повинна бути підтримана урядами вільних країн в усьому світі.

Бенджамін також аналогічно висловився щодо того факту, що 15 мільйонів чоловік вийшли з лав Комуністичній партії Китаю і споріднених з нею організацій: "Це переконлива перемога, яка демонструє, що є ті, хто бажає встати і, не побоявшись, сказати: ”Ми достатньо терпіли. Ми хочемо демократії, і ми хочемо мати вільне життя”, – і це треба поважати".

Форум закінчився нотою підтримки, але також і попередження.

"Кожен знає, – сказав Макміллан-Скотт, – що китайський режим добігає кінця. Я тільки хочу сказати людям у Китаї, які є винними в злочинах геноциду, таких як видаляння органів в ув’язнених практикуючих Фалуньгун, – ми знаємо ваші імена. Ми знаємо, що ви робите ..., і ви будете покарані. Це 2006 рік. Це епоха прав людини й демократії, і миру, в якому КПК немає місця".

Шеллі Чжан і Метт Гнайзда, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...