Погром 'Карпат' на 'Донбас Арені'

Донецький "Шахтар" у 10-ому турі української Прем'єр-ліги переконливо обіграв львівські "Карпати".

Три голи з п'яти "гірники" забили з пенальті... Відверто кажучи, на такий результат львів'яни не заслужили...

Фаворити поєдинку почали матч дуже потужно. Перша атака донеччан ледь не завершилася голом, а точніше автоголом. Простріл Фернандіньо замикав Федецький, однак Тлумак лікував небезпеку, відбивши «смугастого» в поле. Утім, стартовий штурм «Шахтаря» таки увінчався успіхом. На побачення із Тлумаком вивели Агахову. Воротар «Карпат» «зрубав» нападника «гірників», за що арбітр матчу Ігор Іщенко вказав на «точку». З пенальті Фернандіньо пробив бездоганно -1:0. Повівши у рахунку, львів’яни нарешті перейшли центр поля, «зачепилися» за м’яч, однак пропустили знову, і знову з пенальті. Після пострілу Жадсона м’яч у штрафному майданчику львів’ян влучив у руку Кузнецова. Свисток Іщенка миттєвий – пенальті. Протестувати рішення арбітра підбігла ледь не уся львівська команда, однак суддя свого рішення не змінив. Жадсон з 11-ти метрів пробив у той самий кут, що й Фернандіньо кілька хвилин тому -2:0 – інтрига у матчі вмерла, ще не народившись.

Пропустивши другий гол, підопічні Кононова заграли «першим» номером, а команда Луческу побудувала власну гру на контратаках. У середині тайму «Карпати» могли скоротити рахунок. Після пострілу Кожанова м’яч у ворота переправляв Кузнецов. Сергію не пощастило – м’яч просвистів поруч зі стійкою. Загалом, «Шахтар» до завершення першого тайму був ближчим до третього гола, аніж «Карпати» до першого. Утім, на велику перерву команди пішли за рахунку 2:0.

На початку другого тайму «зелено-білі» мали чудовий шанс скоротити розрив у рахунку. Утім, удару Кожанова забракло влучності – Денис з гострого кута пробив мимо. «Карпатівці» продовжували атакувати, однак небезпечні моменти біля воріт Пятова не виникали. Натомість господарі при кожній кращій нагоді йшли в контратаку і намагалися розвинути свою перевагу. Вдалося це зробити підопічним Луческу на 58-ій хвилині. «Обрізка» Ткачука у центрі поля виявилася фатальною. Жадсон отримав м’яч від партнера, протягнув його у штрафний майданчик та віддав на Фернандіньо. Бразилець пробив влучно і потужно метрів з 11-ти – 3:0. Дії від головного тренера «Карпат» були миттєвими. Олег Кононов замінив Ткачука, випустивши на поле гравця молодіжної збірної України Олега Голодюка. Свою профпридатність на полі Олег довів скоро. Півзахисник львів’ян зі штрафного метрів із 30-ти пробив більярдно – Пятов безсилий - 3:1.

Забивши гол, «Карпати» активізувалися і знову помчали на ворота суперника, і знову пропустили контратаку, і знову гольову. Мілошевіч у штрафному майданчику зачепив Жадсона, той впав, а Іщенко втретє (!) у матчі вказав на "точку". Таким рішенням арбітр остаточно поховав інтигу у матчі. Адріано з пенальті пробив точнісінько в кут – 4:1. А жирну крапку у матчі поставив Адріано. Бразилець скористався виходом тет-а-тет із Тлумаком - 5:1 - «Шахтар» на «Донабас-Арені» знову громить суперника. Схоже, для «гірників» це уже традиція...

«Шахтар» (Донецьк) – «Карпати» (Львів) -5:1 (2:0)

Голи: Фернандіньо, 6, (з пен.) 58, Жадсон, 14, (з пен.) Адріано, 77 (з пен.), 87 - Голодюк, 69

Попередження: Іщенко, 54 - Тлумак, 4, Тубіч, 13

«Шахтар»: Пятов, Ракіцький, Іщенко, Рац, Срна (Кобін, 60), Дуляй, Фернандіньо, Жадсон, Ілсіньо (Вілліан, 65), Агахова (Адріано 67), Гладкий

«Карпати»: Тлумак, Тубіч, Федецький, Мілошевіч, Ощіпко, Петрівський, Ткачук (Голодюк 61), Кополовець (Зеньов, 72), Кажанов, Худоб’як, Кузнецов (Батіста, 68)

За матеріалами: turnir.com.ua