ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен звинуватив Росію у цілеспрямованих вбивствах, тортурах та зґвалтуваннях у Бучі

Велика Епоха
Держсекретар Ентоні Блінкен слухає виступ президента Джо Байдена під час телефонної конференції 17 вересня 2021 року у Вашингтоні. (Photo by Al Drago/Getty Images)

Держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Росію у цілеспрямованих вбивствах, тортурах та зґвалтуваннях у київському передмісті Буча. «Те, що ми бачили в Бучі, — це не безладні дії одного підрозділу-ізгоя», — сказав Блінкен у вівторок перед вильотом на зустріч НАТО в Брюсселі. «Це навмисна кампанія з убивств, тортур, зґвалтувань і звірств».

«Повідомлення більш ніж заслуговують на довіру. Світ може побачити докази», — сказав Блінкен. Світова громадськість бачить «смерть та руйнування» у деяких частинах України після виведення російських військ. Сотні тіл мирних жителів було виявлено у Бучі після виведення російської армії зі столичного регіону України. Президент України Володимир Зеленський звинуватив у вбивствах російські війська. Москва відкидає це.

Президент США Джо Байден заявив у понеділок про «воєнний злочин» і закликав до «суду з військових злочинів» проти винних. За даними США, вони вже збирають докази такого можливого процесу.