• Командувач військ США в Південній Кореї чекає чергового випробування ядерної зброї на півночі

  • Четвер, 30 листопада 2006 року

Агресивні плани Північної Кореї можуть бути ліквідовані

За твердженням командувача військ США в Південній Кореї, північнокорейський режим, швидше за все, не стане відмовлятися від проведення в майбутньому випробувань ядерної зброї. Проте агресивних дій Північної Кореї побоюватися не варто, оскільки союз між Вашингтоном і Сеулом настільки міцний і могутній, що в змозі охолодити запал агресора.

Минулого місяця генерал армії США Барвел Белл заявив на прес-конференції у Сеулі, що випробування ядерної зброї Північною Кореєю, здійснене 9 жовтня цього року, видно, не буде останнім.

"Північнокорейський режим уже провів випробування ядерної зброї, і скоро ми знов зможемо стати свідками ще одних випробувань, такі мої припущення, – сказав Белл. – Було б добре, якби цього не сталося".
 
Белл займає пост командувача угрупування військ чисельністю приблизно 28 000 військовослужбовців США в Південній Кореї згідно з угодою про взаємну оборону, укладеною після завершення війни в Кореї 1950-1953 рр. Він також проінформував кореспондентів ЗМІ про проведені недавно переговори на вищому рівні між США і Південною Кореєю.

За твердженням північнокорейського режиму, потреба в ядерній зброї викликана необхідністю втримати США від агресивних дій стосовно цієї країни. Вашингтон заявляє про відсутність якого-небудь наміру нападати на Північну Корею. На думку Белла, озвучену на прес-конференції, військовий союз між США і Південною Кореєю необхідний для стримування агресивних намірів Північної Кореї (а якщо таке стримування все ж таки не вдасться, то союзу доведеться ліквідовувати агресію), але ніяк не для підготовки до нападу.

"У повідомленнях низки ЗМІ командування об'єднаних збройних сил представляється як структура, яка розробляє плани попереджуючого удару, проте такі думки абсолютно безпідставні", – заявив Белл.

Відповідно до нинішніх умов договору між США і Південною Кореєю, у разі виникнення війни командування південнокорейських збройних сил приймають на себе військовослужбовці США. За словами генерала Белла, на переговорах президентів у Вашингтоні в жовтні була досягнута домовленість про передачу Південній Кореї функцій управління збройними силами країни протягом 2009-2012 рр.; подробиці повернення командування південнокорейськими військами обговорюватимуться додатково.

Повернення пріоритету оперативного управління військами у військовий час розглядається адміністрацією південнокорейського президента Но Му Хьона як складова частина політики виходу з під впливу США у вирішеннях стратегічних питань.

На думку Белла, роль США в захисті Південної Кореї поступово еволюціонує у напрямі оборони країни в повітрі і на морі, із покладанням відповідальності за військові дії на південнокорейську армію чисельністю більше півмільйона чоловік.

Генерал Белл закликав Північну Корею припинити розробки ядерної зброї і відновити шестисторонні переговори про припинення північнокорейських ядерних програм. За твердженням США, Південної Кореї, Японії, Росії та Китаю, ліквідація програми створення ядерної зброї може обернутися для Північної Кореї економічними й дипломатичними перевагами.

Авторські права належать Андре Паште. Публікується з дозволу автора. З блогом Андре Паште China Confidential можна ознайомитися за адресою: chinaconfidential.

Версія англійською The Epoch Times

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...