• Аргентинські спортсмени підтримують Естафету факела прав людини

  • Субота, 17 листопада 2007 року

Інтерв’ю зі спортсменкою, яка перенесла трансплантацію, Ельвірою Мендубуру

Журналісти «Великої Епохи» взяли інтерв’ю у Ельвіри Мендубуру, спортсменки, котра перенесла трансплантацію. Вони обговорили з нею Трансплантаційні Олімпійські ігри, насильницьке вилучення органів у Китаї та Естафету факела прав людини.– Коли почали проводитися Трансплантаційні Олімпійські ігри?

– Протягом багатьох років Трансплантаційні Олімпійські ігри проводилися у різних країнах. Аргентина вперше взяла участь у Іграх в Манчестері [1995 р.], з п’ятьма учасниками. Всі вони перенесли операцію з пересадки серця. Крім того, в Аргентині проходять національні змагання для людей, які перенесли пересадку органів, щоб розподілити та підготувати спортсменів для міжнародних змагань.

– Участь бере вся країна?

– Так, уся країна від півдня до півночі. Коли проводяться аргентинські змагання, ми збираємося разом, несучи за спиною різний життєвий досвід та труднощі. Це подібно до того, як, коли ти їдеш на міжнародні змагання, ти ділишся своїм життєвим досвідом з людьми з різних країн.

 

– Який у Вас основний мотив для участі в цих змаганнях?

 

– Моя головна мета – дозволити людям більше дізнатися про пожертвування та пересадку органів, насамперед, у моєму місті – Конкордії, провінція Антре Ріос; дозволити більшій кількості людей дізнатися про це за допомогою спорту; дати надію тим, хто стоїть у черзі на отримання органа для пересадки. Така моя мета. До того ж я просто полюбляю спорт сам по собі,

В Аргентині були організовані різноманітні спортивні заходи, присвячені темі пересадки з метою заохотити до пожертвування та пересадки органів. Нещодавно ми провели тиждень в Тукумані (провінція в Аргентині) під час спортивної поїздки. Тепер ми відправляємося до Таїланду на Всесвітні трансплантаційні ігри. Потім у березні в Мар дель Плата (Аргентина) пройдуть змагання, організовані CUCAIBA. У листопаді відбудуться змагання в Пунта дель Есте.

 

– У той час, як Ви докладаєте багато зусиль, щоб донести до людей важливість пожертви органів, на іншому кінці світу, в Китаї, відбувається систематичне вилучення органів у послідовників Фалуньгун. Що Ви думаєте стосовно цього?

– Так, я читала про це. Я багато розмірковувала про цю проблему, оскільки це дійсно йде наперекір будь-яким законам… Аргентинці, як і люди з інших країн, засуджують подібні дії з боку деяких урядів, котрі займаються переслідуванням з політичних мотивів або використовують органи, насильно вилучені в ув’язнених, з метою продажу багатим людям.

Це вбивство… вбивство заради органів, вони вилучають органи у однієї людини для інших людей, які потребують пересадки.

– Що Ви думаєте, в такому випадку, про міжнародну Естафету факела прав людини?

– Я думаю, що це дуже гарна ідея, яку всі ми маємо підтримати. Всі люди на цій планеті повинні виступити на захист прав людини. Ми всі маємо право на життя, а подібні дії очорняють ідею трансплантації. У наших законах чітко прописане питання про згоду на пересадку, і ми відчуваємо щирі співчуття з приводу таких злочинів уряду Китаю та інших країн, які роблять це без згоди людей.

 

– Ви поєднали проблему трансплантації зі спортом. Як Ви вважаєте, чи можна проводити Олімпійські ігри в Китаї, коли там здійснюється такий геноцид?

– Я думаю, що ті, хто так чинить з невинними людьми, ув’язнюючи їх та позбавляючи свободи, не знають, що таке гуманізм; вони настільки лицемірні, що здатні вбити людину. Вони не надають значення цінності життя незалежно від того, людина є в’язнем або спортсменом. Мені важко говорити про це, тому що я не можу навіть і уявити, яким божевільним треба бути, щоб вчиняти подібні злочини.

Після інтерв’ю ми з’ясували, що Ельвіра виграла срібну медаль у бігу на 5000 м на Трансплантаційних іграх. 10 років тому їй зробили операцію з пересадки кісного мозку.

Аксель Борхіа, Наталія Родрігез. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...