• Враження з Хайлігендама

  • Середа, 27 червня 2007 року

"У насилля багато облич" - за кулісами саміту "Великої вісімки"

Ще до початку саміту "Великої вісімки" в Хайлігендамі, який був проведений в суботу 2 червня, вібдулися сутечки між поліцією та 2000 демонстрантів. Було затримано 141 чоловік. Велика Епоха взяла інтерв'ю у противників саміту "Великої вісімки" та поліції.

ПротивникиМонті Шедель, організатор протестів проти саміту "Великої вісімки" говорить, що насилля має багато облич. Для нього насилля починається з відправки солдатів та бойових літаків у гарячі точки. Він також не підтримує розколу серед антиглобалістів, які включають в себе більше 300 організацій, на мирних протестантів та прихильників застосування сили.

Ханна, 18-річна школярка з Бремена навпаки настроєна войовничо. Вона говорить, що не можна допустити розколу в русі, тому що є єдина чітка мета. "Велика вісімка" повинна зникнути, а капіталізм - припинити своє існування. Для досягнення цього будь-які методи підійдуть. Путін має піти у відставку, а уряд ФРГ треба розпустити. По переконанням Ханни, це стане першим кроком до покращення ситуації.

Серед демонстрантів ходили чутки, що сутечки 2 червня були організовані поліцейськими в цивільному, щоб налаштувати суспільну думку проти антиглобалістів і знайти виправдання для більш жорстких заходів з боку поліції. Монті Шедель не може підтвердити обґрунтованість цього твердження: "Це були просто хулігани, подібні до тих, що на футбольних матчах". Він готовий прийняти діалог між членами "Великої вісімки" лише в тому випадку, якби туди були допущені представники пригнічених та меншин всього світу. Таким чином, він не вважає саміт "Великої вісімки" демократичним.Молитва за мир

Беа, Катлін і Ката з Герліца вирішили довести, що існує можливіть мирного розв'язання конфліктних ситуацій. Вони є членами «Speak» - європейської організації антикапіталістичних християн і вірять в зціляючу силу Ьіблії. В якості символу надії вони вибрали крила янголів, які прикріпили за спиною. Вони прагнули до примирення всіх сторін. За людей, які вдаютсья до насилля, також потрібно молитися, тому що в Біблії говориться, що треба любити своїх ворогів. Їх представниця Ульріке Фленіг каже, що вони хочуть добитися суспільних змін за допомогою любові.

Старший комісар Конраді

Старший комісар поліції Міхаель Конраді поділився своїми переживаннями: "Для демонстрантів, які готові до насилля, лише одна наша присутність розцінюється як провокація. Однак вони, здається, розуміють, що в них мало шансів проти нас. Бачачи правопорушення, ми маємо втручатися і діяти рішуче та без вагань. Інцидент 2 червня, коли було поранено 400 службовців, не залишає місця для толерантності", - вважає Конраді.

Тіло Герке. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...