• Щеплення від грипу — «мала хвороба»

  • Вівторок, 1 грудня 2009 року

У світлі епідемії грипу багато хто замислюється про щеплення, однак існуючі вакцини мають побічні ефекти. Чи дійсно хімічні препарати захистять нас від грипу або тільки зашкодять нашій імунній системі?Вакцинація проти грипу взагалі має мало сенсу, як заявляє доктор біологічних наук, академік РАЄН і РАМТН Горяєв П.П., тому що сам вірус дуже швидко мутує, через що гроші, витрачені на розробку препаратів, виявляються викинутими на вітер.

Людям, які отримують щеплення від грипу, не гарантують, що вони зовсім не захворіють, йдеться лише про більш легке його перенесення. Однак, як підтверджує лікар центру гігієни та епідеміології Медведєва В.Д., «співробітники, яким робили щеплення від грипу, хворіли дуже важко, а не щеплені — не хворіли».

Напевно, можна зрозуміти людей, які побоюються інфекції грипу, тому заздалегідь вживають низку заходів щодо «самозахисту». Однак, треба пам'ятати, що прищеплення «малої хвороби» — а саме так називають деякі фахівці щеплення — має більше побічних ефектів, ніж ми звикли вважати.

По-перше, за боротьбу з вірусами відповідає наша імунна система. Як і будь-яка інша система нашого організму, вона має відведений їй цикл. Очевидно, що постійно її стимулюючи, ми приводимо її до більш раннього зношування. На підтвердження цього можна навести висловлювання Галини Червонської, вірусолога, члена комітету з біоетики РАН: «Будь-яка вакцина — додаткове навантаження на імунну систему організму». Будь-яка жива вакцина обов'язково створює стан хронічного інфікування». Величезною кількістю щеплень «ми боремося з природою людини».

По-друге, як зазначає Балашов В.Д., член регіонального комітету із захисту культури, «щеплення не тільки не захищають від хвороб, але самі є причиною хвороб, причому не відомих раніше». Мабуть, не випадково з'явився в народі вислів, що «ліки одне лічать, а інше — калічать». Поглинаючи з народження все більше хімічним шляхом виведених ліків ми, очевидно, задавлюємо наш організм, не даючи йому шансу на самостійну роботу. Тоді вже, мабуть, і не здається дивною фраза із книги для батьків: «Пора звикнути до того, що людство стало «вакцинозалежним». У медицині кажуть, що вже практично не народжується здорових дітей. Можливо, це відбувається тому, що вже в пологовому будинку малюкам роблять два щеплення — тобто, по суті, вводять дві «малих хвороби»?

По-третє, ми забули про те, що хвороби залежать від нашого духовного стану. У зв'язку з цим хотілося б навести вислів німецького філософа Апеля: «Як ніколи раніше культура відчуває на собі руйнівний вплив диспропорції між «експансією науково-технічних можливостей» і мораллю, і це в умовах, коли люди поставлені перед необхідністю брати на себе солідарну відповідальність за наслідки своїх дій у планетарному масштабі». Тобто, розробляючи все нові й нові способи хімічного оздоровлення, все більше забуваємо про те, що кращим способом лікування є оптимістичний настрій і утримання від необдуманих вчинків.

Юлія Блохіна. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...