• Нагодуйте голодних моделей

  • Вівторок, 20 лютого 2007 року

У повітрі витає весна, і білі намети знову заповнюють Брайант-парк напередодні екстраваганзи або Тижня мод, який проходить тут двічі на рік.

Проте цього разу багато ЗМІ зосередили увагу людей не на останніх стилях моди, а на худорлявості дівчат, які представляють одяг. Раптова увага була частково викликана смертю в результаті недоїдання минулого року двох моделей із Південної Америки. Одна з яких, 21-річна Анна Кароліна Рестон, важила всього лише 39,9 кг, маючи зріст 172,7 см, і жила, як повідомляють, на дієті з яблук і томатів.

Деякі в індустрії моди вважають, що проблема надута, і що більшість моделей худі від природи, вони не страждають від утрати апетиту або булімії. Звичайно, завжди знайдуться такі дівчата, метаболізм у яких не відповідає квантовій фізиці. Але як тільки вони починають убачати в шматочку смаженої курчатини загрозу погладшати вдвічі - це вже стає проблемою.

На щастя, глибокодумні мужі в Раді модельєрів одягу Америки (РМОА), що представляє багато відомих модельєрів на Тижні мод, запропонували план вирішення проблеми. Він включає такі заходи, як освіту моделей із питань розладу харчової поведінки й надання їм «здорових закусок» за кулісами під час проведення показів.

Треба сподіватися, що під цим мається на увазі здоровий обід із шматочком м'яса, бо цим дівчатам потрібно відвикати від моркви. Цікаво відзначити, що РМОА не планує примусово нав'язувати такі правила, а залишає ініціативу за модельєрами.

Чи може індустрія моди сама забезпечити порядок? Логічно, що якщо попит на нульовий розмір зникне, то постачання зменшаться. В останній статті The Washington Post указувалося, що в 1990-х шостий розмір був зразковим для моделі. Сьогодні таке здається дивним, але тоді це було таким звичайним. Якщо худина подобається, то моделі стають худішими, щоб влізти в одяг, який для них стає все меншим. Моделі стають ще тоншими, щоб мати змогу ввійти в одяг, - і ось результат. Скоро ми зможемо побачити на подіумі перших плоских моделей.

Звичайно, вирішення цієї проблеми у результаті може бути передане до інших, а не керівникам індустрії моди. Минулого тижня член міськради Нью-Йорка Гейл Бруер запропонував заборонити брати участь у Тижні моди тим моделям, чий індекс маси тіла (співвідношення ваги і росту) менший, ніж це передбачено Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Схожу резолюцію запропонував на розгляд член місцевого законодавчого органу Хосе Рівера.

Проте негативна реакція посилилася, даючи привід вважати, що осуд індустрії моди за виснаження моделей, є спрощеним уявленням.

Правда, є багато виправдань розладу харчової поведінки, і ці нереальні образи тіла є у всіх мас-медіа. Кінець-кінцем, ніхто не чекає, що всі в індустрії моди перетворяться на лікарів і терапевтів. Але вони повинні зробити все можливе. Зупинити попит. І схвально ставитись до смаженого курча.

Шилі Чжен. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...