• Молоді чоловіки віддають перевагу грошам та свободі перед сім'єю

  • П'ятниця, 17 листопада 2006 року
Підтримка сім'ї відіграє важливу для сьогоднішніх молодих людей роль, але при цьому мається на увазі скоріше батьківська, ніж власна сім'я, оскільки 43% чоловіків у Німеччині віком від 18 до 39 років вважають свої особисті інтереси важливішими, ніж шлюб і створення сім'ї.

Існує думка, що, боячись подвійного навантаження на роботі та в сім'ї, багато жінок не хочуть мати дітей, але це  помилкове уявлення. Подібне небажання більше властиве чоловікам.

Опитування, проведене вільним науково-дослідним інститутом компанії «British American Tobacco», підтвердило це. В порівнянні з минулим опитуванням, що проводилося в 2003 році, кількість людей, які віддають перевагу спорту, хобі, поїздкам у відпустку з сім'єю, зросла на 9%. Всього було опитано 2000 чоловік віком, починаючи від 14 років.

Молоді чоловіки в світі власних інтересів

«Багато молодих людей в 21 столітті ще не визначилися із своєю життєвою концепцією, - говорить науковий керівник інституту Хорст Опашовські. – Вони значно втратили свою роль як глави сім'ї. І всі у меншій мірі є основними годувальниками сім'ї. Все більша кількість жінок стає успішнішою за чоловіків, як в професійній сфері, так і в особистому житті. Таким чином, молоді люди обмежують себе колом своїх власних інтересів».

Кількість чоловіків, які не мають сім'ї, за останні три роки збільшилася з 34% до 43%, що майже  в два рази перевищує даний показник у жінок (2003 р. – 22%, 2004 р. – 23%). Демографічні наслідки не примусили себе чекати: третина населення залишиться бездітною. У сьогоднішній Німеччині наполовину менше дітей в порівнянні з тим, що було 40 років тому.

Немає мужності взяти відповідальність

«Актуальна дискусія про емансипацію жінок і їх подвійне навантаження призвела до того, що роль чоловіків стала дуже маленькою, – вважає професор Опашовські. – Очевидно, що у багатьох чоловіків не вистачає мужності взяти на себе відповідальність за сім'ю і турботу про дітей. Багато хто вважають, що ще не готові до цього». Чим вищий рівень освіти, тим сильніший цей страх перед відповідальністю. Велика кількість людей з вищою освітою (56% чоловіків і 36% жінок) не хочуть створювати сім'ї, що пояснює серед них високу бездітність.

Найбільш задоволений середній клас

Страх перед бідністю або втратою добробуту у молодих людей присутній, але, в основному,  у тих, хто мало заробляє (1250 євро в місяць чистими – 54%) або, навпаки, має високі доходи (більше 2500 євро – 53%).  Опашовські: «Найбільша задоволеність спостерігаються у людей з середнім доходами, які не відчувають ні скрути, ні надмірного достатку. У стрімкому 21 столітті необхідно по-новому сформувати ідею про  радість  батьківства і материнства: воно приносить в життя  елемент стабільності.

Усвідомленість батьківства повинна стимулюватися економікою і політикою, щоб чоловіки дістали можливість, як і жінки, мати подвійні права,  - йдеться в дослідженні. Лише в цьому випадку чоловіки зможуть дати позитивну відповідь одночасно  на два запитання: «Наскільки успішна ваша кар'єра? і «Як багато часу ви приділяєте сім'ї та дітям?». Поки такі чоловіки є меншістю. Проте нововведення завжди починаються з меншості.

The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...