• Ренесанс китайської культури починається в усьому світі

  • П'ятниця, 26 січня 2007 року
Мене до глибини душі зворушило різдвяне шоу "Святкові чудеса", організоване телебаченням "Нова Династія Тан" (ТБ НДТ) у театрі "Бікон" на Бродвеї. Після виступу здавалося, ніби переді мною розкрилися нові образи Неба й Землі. "Починається епоха Відродження китайської культури," - подумав я.


За формою й змістом "Святкові чудеса" стали не тільки продовженням і збудженням зацікавленості до китайської культури, але і відтворенням і відродженням (стародавніх традицій). Великий вплив, який справить концерт на Китай і навіть на весь світ у майбутньому, можливо, перевершить епоху Відродження, що почалася в Італії більше 600 років тому.

Для людей вплив глибоко укорінених культурних вірувань є фундаментальним і дуже поширеним. Зверніть увагу на переломні моменти в людській історії, і ви побачите силу культурних вірувань, їхню дивовижну здатність досягти навіть віддалених куточків світу.

У середині XV ст., коли Османська імперія повалила Римську, багато художників втекли зі Східного Риму, щоб прийти до Італії. З відходом епохи Середньовіччя закінчилася епоха політики й релігії того часу. Магія старогрецької культури захопила Західну Європу, ведучи до нового підйому в розвитку художнього, скульптурного і музичного мистецтва.

Сучасне становище Китаю має деяку схожість з обставинами, які передували Ренесансу в Європі, і полягає в тому, що китайська культура перебуває в занепаді.

Комуністична партія Китаю (КПК) втілює собою злиття політики й релігії, засноване на поганій теорії марксизму. Використовуючи ідеологічну основу атеїзму, цей режим монополізує не тільки політику, економіку і збройні сили Китаю, що належать до світського життя, але і традиційні китайські вірування в духовну культуру.

Не важливо, наскільки деспотичною була церква в середні віки, вона все ж таки ставила Бога вище за церкву. Проте КПК каже: "...ти віриш у християнство, але саме компартія є Богом над усіма Богами; ти віриш у буддизм, але компартія є Буддою з Будд ("Дев'ять коментарів про комуністичну партію", частина третя).

Відродження китайської культури зіткнулося з більш скрутнішим становищем, ніж західна культура в середні віки. Ортодоксальні учення конфуціанства, даосизму й буддизму настільки глибокі, що звичайні люди часто не в змозі зрозуміти їх. За таких обставин справжні послідовники цих учень, стають важливою ланкою при передачі культури (іншим поколінням). КПК знищила стародавні письмена і переслідувала прихильників ортодоксальних учень, створюючи, тим самим, нездоланну прірву між сучасною й традиційною китайською культурою.

Традиційна китайська культура була скинута компартією в прірву

Здавалося, не було надії відродити традиційну китайську культуру. ТБ НДТ пішло новим шляхом відродження й відтворення культури на прикладі стародавніх духовних вірувань. Сила й розмах цього дійства торкнулися мого серця і надихнули мене.

Виступи в шоу ТБ НДТ "Святкові чудеса" були створені і представлені, в основному, послідовниками Фалуньгун. Стародавня духовна практика Фалуньгун містить у собі традиційні духовні традиції конфуціанства, даосизму й буддизму. Тому відтворні ними культурні образи прославляють традиції стародавньої китайської культури. Програма є відтворенням нових культурних образів, які містять у собі божественний початок справжньої культури Китаю.

Ключова тема шоу ТБ НДТ пронизана традицією шанування Богів. У різдвяній програмі "Святкові чудеса" ця тема виражена у номері "Стародавня клятва", який відкриває виставу, у танці "Небесна діва" і у "Сні Дуньхуана". Номер "У праведне місце" розповідає про розплату за добро і зло. Кожне виконання трьох солістів (Цзян Мінь, Бай Сюе і Гуань Гуймінь), які мають за мету виразити пошану до Богів, прагнення до божественності (божественної сторони), розповідають про справжнє призначення людського життя. "Вірність Юе Фея" демонструє відданість і благочестя - якості, що високо цінуються китайцями.

У тибетському танці "Сніжні гори, Білий лотос" прекрасною була і музика, і костюми, і хореографія. Монгольський і маньчжурський танці втілювали багатство китайської культури. Барабанні ритми на тлі архітектури, що нагадує палаци династії Мін, розповідають про щасливі часи колись процвітаючої культури Великої Династії Тан.

Виступ у західному стилі від танцювальної консерваторії Валентини Козлової, кларнетиста світового класу Жори Фейдман і Емпайр брас-квінтета належать до еліти західного виконавського мистецтва. Їхня участь у шоу також відображає толерантність китайської культури щодо всіх видів світового сучасного мистецтва.

У виступах ТБ НДТ я побачила зображення як стародавньої, так і нової культури, яка піднімається до високих гір і небес, демонструє дивовижне майбутнє, розповідаючи про божественні послання.

Партійна культура, в довговічності якої КПК не сумнівається, стрімко руйнується у ході відродження культури, втіленої різдвяним шоу ТБ НДТ. Відродження китайської культури, без сумніву, привносить зміни в життя і суспільний порядок китайських громадян, допомагаючи їм відродити віру, моральність і культуру, щоб допомогти Китаю в плавному переході в нову еру.

Культурне шоу, організоване ТБ НДТ, дало початок відродженню китайської культури, як епоха Відродження на заході ознаменована переходом з епохи Середньовіччя в сучасну епоху. У найближчому майбутньому представлення ТБ НДТ будуть відмічені в історії як поворотний момент у розвитку китайської культури, надихаючи майбутнє покоління дотримуватися традицій.

Чжан Тяньлян. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...