• Погода підносить сюрпризи

  • Середа, 6 вересня 2006 року

Від погодних умов залежать багато сфер людського життя: починаючи від сільського господарства і закінчуючи космонавтикою.

А погода буває різною, і її прояви деколи можуть дуже здивувати. Наприклад, в місті Североєнісейські в Красноярському краї, вже в 20-х числах серпня відбувся рясний снігопад, що саме собою незвично.

В результаті в деяких місцях повалилися дерева й обірвалися лінії електропередач. Як повідомив заступник начальника Гідрометцентру Кабайкін З. Н. у період з 27 до 29 серпня висота снігу в Североєнісейському становила 22 см.

За його словами, причиною такого снігопаду стало те, що з північних широт на південь Евенкії спустився висотний циклон, і з ним – широкий осередок тропосферного холоду, у зв'язку з чим відбулося похолодання.

Можна відмітити дуже ранні приморозки і в Красноярську: цього року вони спостерігалися в середині серпня, що трапляється раз на 40 років. А 27-го того ж місяця температура в центрі краю вночі опустилася до + 0,8 градусів за Цельсієм. Такого не було вже протягом останніх ста років. Абсолютний мінімум був перекритий на 1,4 градуса.

2006 рік у Красноярському краї почався суворими морозами. Вони досягли – 45 градусів у центральних районах і до – 55 в Евенкії й трималися впродовж двох тижнів. Запам'ятається красноярцям і підвищення рівня води в річці Єнісей. В середині липня він піднявся вище за критичну відмітку більш ніж на 2 м, і частина набережної у місті опинилася під водою.

І це всього лише деякі дані окремого регіону. Але ж погода останнім часом підносить несподіванки в усьому світі. Щодо того, чи зв'язані такі явища із змінами клімату, в Гідрометцентрі не коментують – над цим працюють спеціальні інститути.

У будь-якому випадку, такі сюрпризи природи дійсно здатні здивувати. Але чи правильно говорити, що вони не залежать від людини? Від його безвідповідального ставлення до природи? Про це можна міркувати й міркувати.

Олександр Малогулко, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...