• Передача «Проти всіх» на «5 каналі»: є жертви

  • Понеділок, 31 березня 2008 року
Добридень!

Приблизно місяць тому мене запросили взяти участь у передачі «Проти всіх» на «5 каналі», щоб розказати про систему самовдосконалення Фалуньгун, показати вправи, розповісти про те, яких репресій зазнає ця практика від комуністичного уряду Китаю. Сказали, що передачу буде присвячено духовним течіям. Раптом перед самим початком програми я дізнаюсь, що вона про тоталітарні екстремістські небезпечні секти… А Фалуньгун оголосили – тобто мене – як екстремістів і терористів. До останнього моменту відповідальні за передачу, ті, хто нас (послідовників Фалуньгун) запросив, замовчували тему програми, зрозуміло, для того, щоб ми залишились, і було чим заповнити ефір. Дуже шкода, що сучасна журналістика в гонитві за глядачем нехтує елементарною повагою до людей та коректністю. Дуже прикро це бачити на каналі, який позиціонує себе як канал чесних новин.

У понеділок передачу показали. Поряд із випадками, коли батько вбив сина, а пастир зґвалтував дівчину, показували послідовників Фалуньгун, серед них і мене як головного героя. Також продемонстрували фільм, назвавши його наслідками практики Фалуньгун, в якому люди впадають у транс, і який жодного стосунку не має до Фалуньгун. Адже сама система виключає входження в транс. Знову ж таки, відповідальні за програму пообіцяли, що вони не будуть демонструвати це відео.

Після показу цієї передачі, особливо в мене, виникли проблеми вдома й на навчанні – в Києво-Могилянській академії. На жаль, для тих, хто мене погано знає, я тепер у кращому випадку екстремістка...

На мою думку, ця передача відіграла справді негативну роль, спровокувавши вороже й нетерпиме ставлення до нас, послідовників Фалуньгун. Я не проти висвітлення теми екстремістських тоталітарних сект. Якщо це допоможе суспільству вберегти себе від шахраїв – я тільки за! Але дуже прикро, що працівники «5 каналу» не тільки так некоректно повели себе, але й попросту допомогли розповсюджувати далі ту наклепницьку інформацію, якою прикривається компартія Китаю для проведення широкомасштабних репресій над послідовниками Фалуньгун у КНР, водночас просуваючи переслідування за кордоном.

До того ж як експерт на передачу був запрошений представник організації «Діалог», Ян Щекатуров, який, за словами працівника посольства КНР, співпрацює з посольством задля заборони Фалуньгун в Україні. Також був голова організації «Спілка захисту сім’ї та особистості» Володимир Пєтухов і «Культи й суспільство» Валерій Чабаненко. Всі троє активно розповсюджують брехню про Фалуньгун: видали журнал, скликали прес-конференцію, на якій очорнили Фалуньгун, повторюючи пропаганду офіційного Пекіна.

P.S. Фалуньгун (ін. назва Фалунь Дафа) – практика  самовдосконалювання душі та тіла за принципом Істина-Доброта-Терпіння. Вона включає також виконання п`яти комплексів вправ для покращення здоров`я.

Правляча компартія Китаю почала переслідувати Фалуньгун, вбачивши у великій популярності цієї практики загрозу для своєї влади, а також боячись утратити ідеологічний контроль над людьми. Відомі факти про те, що живих послідовників Фалуньгун використовують для пересадки органів, а тіла спалюють, щоб знищити докази. Тисячі невинних людей убито, безліч сімей
зруйновано...

Зараз переслідування Фалуньгун у Китаї посилилось з наближенням Олімпіади в Пекіні. Китайська компартія всіляко намагається придушити звернення послідовників Фалуньгун про допомогу, натомість, посилюючи кампанію пропаганди ненависті до Фалуньгун.

Більше інформації на сайті www.ua.clearharmony.net.

З повагою,
Ганна Варавва

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...