• Страхи великого міста: бандити, крадії та маніяки

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 жовтня 2009 року
Нападник вибирає свою жертву за переляком в очах: що робити, щоб не стати жертвою злочинця.
 
У великих містах поруч з цивілізованим життям існують і прояви варварства. Характерною рисою мешканців міст стає байдужість - регулярно з'являються повідомлення про злочини, коли перехожим забракло сміливості втрутитися. Тож захищати себе слід самому.

ТСН.варто пропонує низку порад, як поводитися у кам'яних джунглях і які засоби безпеки є в розпорядженні сучасного українського містянина.

Вберегтися від пограбування оселі можна лише в єдиному випадку – поставити її під охорону, переконують у державній службі охорони. Досвідчені грабіжники після спрацювання сигналізації негайно тікають, бо знають – за 3-4 хвилини на порозі вже стоятимуть озброєнні міліціонери. Недосвідчених злодіїв, які ще намагаються наскоком щось прихопити, беруть "на гарячому".

А от сподіватися, що можна так заховати гроші та цінні речі, що їх ніхто не знайде, марна справа. Досвід показує: крадій зі стажем знаходить схованку за лічені секунди.

Навіть якщо у квартирі є сейф, який злодії не змогли винести, вони за кілька місяців неодмінно по нього повернуться. Випадків, коли одну й ту саму квартиру грабували по кілька разів, правоохоронці знають чимало.

Але усі ці заходи безпеки - проти звичайнісіньких злодіїв. Якщо ж погрози надходять від бандитів, потрібне щось серйозніше. Наприклад, панцерний автомобіль. Дуже недешева цяцька - власне авто тисяч за п'ятдесят доларів і саме бронювання за 100 –160 тисяч євро. Ціна чимала, але робота того варта, запевняють фахівці. Після бронювання авто витримує прямі влучання куль автомата Калашникова і навіть снайперської гвинтівки Драгунова.

Якщо ж немає великих статків, то і не треба ховатися у броньованому авто. Але про власну сумочку таки варто подбати. Якщо грабіжник один, можна спробувати за своє поборотися. Два найпростіші прийоми, як не віддати сумку грабіжникові, - не боротися з ним, а піддатися, потім вихопити сумочку і тікати.

Якщо ж тікати нікуди, а маніяку потрібна зовсім не сумочка, а щось більше, можна спробувати або завадити йому прийомами самооборони, або шокувати, збити злочинця з пантелику. Навпаки, ніколи не можна показувати розпач, плакати і просити помилування.

І головна порада від психологів – не треба боятися. Адже нападник вибирає свою жертву за переляком в очах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...