• Віктор Черномирдін був темпераментною особистістю і талановитим політиком

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 10 листопада 2010 року

Спеціальний представник президента РФ з питань економічного співробітництва з державами-учасниками СНД, колишній прем'єр-міністр Росії і посол Росії в Україні Віктор Степанович Черномирдін помер у зарубіжній клініці у віці 72 років.

Про Віктора Черномирдіна, його роль в російській політиці розповіла в інтерв'ю «Полит.ру» експерт Московського Центру Карнегі, головний редактор журналу Pro et Contra Марія Ліпман:

 

— Віктор Черномирдін — людина з минулої епохи російської політики, в якій були такі яскраві особистості і самостійні фігури. Як політик він був, звичайно, людиною винятково талановитою і яскравою, яка дійсно  була здатна на самостійні політичні кроки. Не завжди його політику доводилося схвалювати, зокрема, він зіграв дуже значну роль у перетворенні Газпрому в того непрозорого монстра, що перебуває поза критикою і контролю державної влади та суспільства і який згодом злився в симбіоз з державою. Але були, безумовно, і величезні особисті політичні досягнення Черномирдіна.

Це, перш за все, його роль у вирішенні страшного терористичного захоплення, його знаменита бесіда з Шамілем Басаєвим під телекамерами, не тільки дуже рідкісний для Росії приклад, коли влада в стані гострої кризи діяла на очах у свого суспільства, але і рідкісний випадок, коли людське життя, життя заручників виявилося важливішим за престиж держави, тому що в 2000-і роки ми неодноразово бачили, як заручників приносила в жертву престижу держави нинішня російська влада.

Другий епізод — роль Черномирдіна як спецпредставника на Балканах, коли він діяв не тільки як спецпредставник, але і як яскрава і талановита особистість, і зумів домогтися дуже важливих не тільки для Росії, але і для всього світу абсолютно конкретних результатів.

Мені здається, що принаймні ці два епізоди свідчать про те, що Віктор Черномирдін залишиться в пам'яті не тільки як особистість повна життя, темпераменту і з величезним почуттям гумору, в тому числі і до самого себе, що досить рідко, але і як талановитий політик, на рахунку якого найважливіші досягнення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...