ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ілон Маск збільшить допомогу своїм робітникам, які стали батьками, щоб підтримати народжуваність

Велика Епоха
Генеральний директор компанії Tesla Inc. Ілон Маск виступає на ігровій конференції у Лос-Анджелесі 13 червня 2019 року. (Mike Blake/Reuters)

Генеральний директор компанії Tesla Inc. Ілон Маск заявив у Твіттері, що планує значно збільшити допомогу з догляду за дітьми у своїх компаніях у рамках плану з подолання «кризи нечисленності населення», яка, на його думку, становить загрозу для цивілізації.

Маск управляє Tesla та SpaceX, а також невеликими стартапами Neuralink Corp. та The Boring Company.

7 липня бізнесмен написав у Твіттері: «Роблю все можливе, щоб допомогти у боротьбі з кризою нечисленності населення. Падіння народжуваності — найбільша небезпека, з якою стикається цивілізація».

Пост отримав відповідь від користувача Твіттеру, який запитав його: «Що ви відповісте тим, хто каже, що у них не повинно бути багато дітей з міркувань економії?»

Телеведучий Нік Кеннон, якого вітали з восьмою дитиною у 2022 році, також приєднався до обговорення, прокоментувавши оригінальну заяву Маска: «Я з тобою, мій брате!»

Пізно ввечері 8 липня мільярдер Маск відповів як Кеннону, так і іншому користувачеві Twitter, пояснивши, що він планує збільшити допомогу з догляду за дітьми в компаніях, що належать йому.

«Діти того варті, якщо так взагалі можливо сказати», — написав Маск. «Я планую значно збільшити допомогу з догляду за дітьми у своїх компаніях. Сподіваюся, інші компанії зроблять те саме».

Генеральний директор Tesla, який сам є батьком дев'яти дітей, додав, що його фонд планує робити пожертвування безпосередньо сім'ям.

Маск не надав додаткових подробиць про те, як саме виглядатиме збільшення допомоги по догляду за дитиною і коли він планує розпочати її реалізацію.

Зараз Telsa надає до 16 тижнів оплачуваної відпустки за сімейними обставинами та шість тижнів оплачуваної відпустки для нових батьків, які пропрацювали в компанії не менше 12 місяців поспіль (pdf). Компанія також покриває до 40 000 доларів на послуги з лікування безпліддя.

Тим часом у списках вакансій для Neuralink зазначено, що компанія надає відпустку для догляду за дитиною поряд з «гнучким графіком відпусток та оплачуваною відпусткою».

Згідно зі звітом ООН (pdf), опублікованим 11 липня, очікується, що населення світу продовжуватиме зростати в майбутньому, досягнувши 8,5 млрд осіб у 2030 році та 9,7 млрд осіб у 2050 році. До 2100 року ООН очікує, що населення світу досягне 10,4 млрд.

Звіт Центрів з контролю та профілактики захворювань (pdf), опублікований у травні, також показав, що рівень народжуваності в США збільшився у 2021 році на один відсоток у порівнянні з роком раніше. Це сталося вперше із 2014 року.

Однак той же звіт показав, що кількість народжень знижувалася в середньому на 2 відсотки на рік з 2014 по 2020 роки та ще на 4 відсотки з 2019 по 2020 роки, коли почалася пандемія COVID-19.