• Кіноогляд: «Зоряний шлях»

  • Вівторок, 16 лютого 2010 року
Один з найбільш відвідуваних фільмів минулого року «Зоряний шлях» Джей Джей Абрамса із серії міжпланетних війн, скоріше нагадує комікс, що ожив, але з гідними і явно дорогими спецефектами.

Злісний космічний злочинець Нерон (Ерік Бана) вирішив помститися за загибель своєї планети, знищивши всі планети Конфедерації, і все це має відбутися на очах у людини, яку він вважає винуватцем його нещасть. У його руках смертоносна «червона матерія» (!) Здатна створити чорний вакуум, що знищує цілі планети.

Зруйнувати його плани мають відважні члени зоряного екіпажу, ті, хто не вважає, що космос - це ризик і хвороби в темряві і тиші, для кого мандри у космосі захоплююча пригода.

У центрі картини два персонажі, які при більш ретельній розробці характерів, могли б стати цікавим тандемом, навколо якого розгорнуться інші події.

Перший - хуліган і «шибеник» Джек (Кріс Пайн) - справжній борець, який вважає, що «у будь-якій ситуації можлива перемога». Особливості його характеру передбачалося яскраво продемонструвати у сцені з дитинства хлопця: він мчить на антикварному «кадилаку», за ним поліцейський на літальному апараті. Джек круто розвертає машину на краю величезної прірви. Кадилак летить вниз з обриву, хлопцеві ледве вдається втриматися за виступ скелі. Він встає, і, дивлячись на поліцейського, вимовляє: «Якісь проблеми?». Подібна дурість не часто зустрічається.

І повна протилежність йому - Спок (Закарі Куінто), наполовину представник раси вулканців із загостреними вушками, відомих своїм вмінням володіти собою, наполовину людина. Причому Спайку вдалося придушити в собі будь-який прояв людських емоцій, він один з кращих у зоряному флоті. Тому залишається тільки дивуватися, як легко, виявляється, вивести його з себе, досить лише згадати про матір...

Не дуже далеко творці картини відійшли від уже вкрай набридлої теми «людина - робот», лише трохи перегравши її - людські емоції проти безпристрасної раси іншої планети.

Фільм нагадує знамениті «Зоряні війни», тому я мимоволі почала порівнювати. Адже «Зоряні війни» справді цікава і захоплююча картина. У чому ж її секрет? І що не вдалося творцям «Зоряного шляху»?

У «Зоряних війнах» дуже яскраві та живі образи головних героїв, і тут важливо не тільки акторське виконання. Це, перш за все, ретельно продумано та розроблено на рівні сценарію, тоді ступінь пожвавлення персонажа вже залежить від акторської майстерності і особистої харизми актора. У «Зоряному шляху» не можна сказати, що актори не справляються з ролями, ні, все добре. Образи просто недостатньо розкриті, тому не чіпають душу глядача і не стають такими улюбленими, як Хан Соло, Люк Скайвокер, Обі Ван та інші з «Зоряних війн».

По-друге, «Зоряні війни» посіли захоплюючу нішу - зіставлення сили і можливостей людської свідомості і технологічно високорозвиненого озброєння. Присутність таємничого і незвіданого в картині гарантувало їй успіх.

У «Зоряному шляху» теж є деякі досить вдалі рішення. У моменти, коли за сюжетом відбуваються трагічні події, навколо все вибухає, трощиться, люди страждають, прощаються з життям - все це ми бачимо на екрані, але звук приглушений, як чути здалеку, і тільки тиха лірична музика звучить чітко. Це дає можливість відчути трагізм сцени, і перейнятися тим, що відбувається.

На екрані у ролі Ніоди бачимо і Зої Салданна, нещодавно зіграла синеньку На'Ві в «Аватар».

Можливо, тим, хто любить достаток спецефектів, фільм здасться цікавим, я ж зрозуміла одне, і в далекому майбутньому чоловіки як і раніше більш охоче за все будуть вирішувати проблеми за допомогою кулаків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...