• «Аватар». З точки зору здорового глузду

  • Четвер, 4 лютого 2010 року

Фільм, звичайно ж, - подія. І якщо раніше історія кіно ділилася на три періоди (німе кіно, кіно звукове та кіно кольорове), то тепер у ній, тобто в цій історії, будуть виділяти період до «Аватара» і після нього. Тобто кіберкіно стало реальністю. І це чудово.

Але я не кінокритик, і не збираюся забирати хліб у представників цієї гідної професії. Настільки нелюбої і, у той же час, настільки жаданої кіноспільнотою. Я спробую, тільки в якості тренування, підтримки себе в тонусі, розглянути цей фільм з точки зору розвідки. Або здорового глузду. І зовсім не для з'ясування істини. Це в даному випадку немає значення. Щоб за ситними і п'яними святами не розгубити певних навичок.

Отже. На фільм витрачено 230 млн доларів. Тільки на виробництво. І близько 70 млн на рекламу. Для Голівуду сума цілком нормальна. Це не наше, яке знаходиться в глибокій кризі, російське кіно. Та й як тут вийдеш, коли продюсери намагаються з перших зібраних крихт тягнути гроші на себе коханих, не особливо дбаючи про творчість. І все ж, 300 млн доларів - сума величезна. І хтось їх у цей проект вклав. І, швидше за все, не лише під гарантії геніальності Кемерона. Хтось все ж профінансував виробництво цього фільму. І тут є можливість поміркувати.

Отже, ми проходили з вами на Школі дев'ять світових проектів. A chi pro? Тобто, кому вигідно? WASPам (далі по тексту «васпи»), білим англосаксонським протестантам? І рокфеллерівцям ,які забезпечують їх інтереси? «Вічного царства Ізраїлевого» - ротшільдівцям? Шиїтів з їх імаматським проектом, сунітів і китайців, напевно, можна виключити одразу. Патронаж європейців і японців - занадто сміливо. А вплив «Російського проекту» - ще більш сміливе припущення. І тоді залишається тільки одне - папська імперія Риму, Ватикан.

Так! Все говорить за те, що реалізація цього проекту найбільше вигідна Ватикану. І спрямована проти «васпів».

У всякому разі, на користь такої версії свідчать наступні ознаки:

1. Методи роботи землян на Пандорі - абсолютно аналогічні тим, які використовувалися англосаксами у період колоніального панування в Америці, Азії та Африці.

2. Назва операції з залякування місцевих На`Ві у чомусь дуже нагадує останні операції адміністрації Буша-молодшого, явного «васпа» і рокфеллерівця, в Афганістані та Іраку. І ці методи засуджуються.

3. Методи роботи доктора Грейс дуже схожі на методи роботи католицьких місіонерів, більша частина яких належала до ордену єзуїтів. Саме так єзуїти проникали на тубільні території і звертали у католицтво цілі народи, які згодом ставали щирими адептами престолу святого Петра. Протистояння доктора Грейс і адміністрації колонії абсолютно очевидно.

4. Не явна, проте ознака. Глава колонії, цинічний і жадібний бізнесмен явно англосаксонського походження (інакше чого б це йому так служив типовий англосакс полковник Куортіч?), у першому своєму екранному втіленні постає перед нами у вельми характерній краватці. Дуже схожою на краватку російської компанії «Білайн». На думку відомого російського аналітика і політолога Денисова А.А. компанія «Білайн» являє собою втілення сітьового проекту - нетократи. Вони взяли за основу символ бджоли («Вее» англійською бджола), який свого часу був розпізнавальним знаком «катарів».

5. Катари - в перекладі на російську «чисті» - були найпотужнішою християнської єрессю на півдні Франції, жорстоко придушеною татами в першій половині XIII століття. Тисячі катар були знищені з притаманною Риму жорстокістю: спалені на вогнищах, живцем зварені, жорстоко закатовані під час витончених тортур. Але, на думку деяких дослідників, катари зуміли зберегти свої таємні знання і сакральні предмети (у тому числі священний Грааль), що і забезпечило в подальшому їх відродження і входження у владу на рівні світового проекту.

Як вважають деякі дослідники, спадковим катаром був Жан Кальвін (1509-1564 рр..), Який після свого першого випаду проти офіційної католицької церкви переховувався від її переслідувань на Півдні Франції (!). Засноване їм протестантське вчення кальвінізм було з ентузіазмом підхоплене англосаксонськими патріотами, які не бажали відновлення в Англії церковної влади пап, розбитий сміливими реформами короля Генріха VIII у 1534 році.

Так виникли «пуритани». Що в перекладі на російську означає «чисті». Тобто англійські пуритани це послідовники закатованих католицькими фанатиками катар. Саме пуритани заснували новий глобальний проект WASP, проект англосаксонських протестантів, представники якого намагаються силовими методами домогтися своїх корисливих цілей на Пандорі у фільмі «Аватар». І зазнають поразки. Спробуйте переконати мене тепер, що Ватикан тут ні до чого. Я маю на увазі виробництво і фінансування самого фільму.

6. Непряма, але все-таки суттєва ознака. У фільмі явно простежується думка, що прогрес, у його земному розумінні, - безвихідь для цивілізації. Католицька церква завжди виступала супротивником прогресу. Досить згадати лише факт того, що Копернік і Галілей були реабілітовані тільки у 60-х роках XX століття. У «Аватарі» прогрес зазнає нищівної поразки від природолюбів На`Ві.

7. І останнє: Джеймс Кемерон створив у минулому фільм «Термінатор», який мав своє продовження з вельми показовою назвою: «Термінатор. Судний день». Головною героїнею обох картин є якась Сара Коннор. Спочатку 18-річна дівчина, визначена долею для народження людини, здатної врятувати людство. Не зайве зауважити, що її ім'я співзвучне імені праматері людства, у тому числі і в християнській інтерпретації його історії. Прізвище Сари - Коннор - наводить на думку про її ірландське походження. А ірландці - фанатичні католики, ніяк не бажають миритися з англосаксонським пануванням у Північній Ірландії (конфлікт у цьому регіоні має чисто релігійні корені).

Висновок: фільм «Аватар» створений за намовою Ватикану і спрямований проти «васпів».

Олександр Ібрагімов. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...