• Кіноогляд: «Принцеса і жаба»

  • Четвер, 25 лютого 2010 року
Яка ж маленька дівчинка не мріє стати принцесою? Але тільки не Тіан. Темношкіра дівчина з робочого кварталу поділяє мрію свого улюбленого батька - вона хоче накопичити грошей, щоб стати володаркою самого шикарного ресторану, де будуть подавати приготовані нею страви.

Але для цього їй доведеться багато працювати. Минають роки, Тіан перетворилася на прекрасну дівчину і невтомною працьовитістю домоглася того, що її мрія ось-ось здійсниться. Але, події виходять з-під контролю. Офіціантка Тіан цілує принца, перетвореного злим чаклуном на жабу, і ... сама теж перетворюється на жабу.

І так починається довгий і повний пригод шлях двох таких різних за характером і темпераментом жаб до чаклунки Вуду, яка єдина може перетворити їх назад у людей.

Студія Уолта Діснея не підвела і цього разу. Художники-мультиплікатори під керівництвом Рона Клементса і Джона Маскера створили чудові і оригінальні образи. До цього мені здавалося, що таких великооких героїнь малює тільки японський режисер мультиплікаційних фільмів Хіроші Ікеда, але в мультиплікації все трохи перебільшено.

Ніколи не думала, що намальованим жабам можна надати такий живий характер, навіть самі образи, без голосу акторів що озвучують, яскраво виражають саму їх сутність - це самозакоханий і ледачий красень принц Навин і роботяща і трохи нудна Тіан.

Казковою красою переливається нічне болото, освітлене міріадами блискучих зірок. Немов сяючі ліхтарики світлячки кружляють навколо Вечірньої зірки, крила розправляють фламінго кольору ранкової зорі, мерехтять червоні лотоси, що розпускаються. Любитель джазу крокодил Луїс грає на саксофоні музику удостоєного «Оскара» композитора Ренді Ньюмана. «Ти хочеш стати багатим, але це не зробить тебе щасливим. Дивись глибше!», співає сліпа чаклунка Вуду Мама Оуді, кружляючи в танці зі своїм змієм. Це світ прекрасної казки, де добро буде нагороджено, а за зло послідує покарання - все, як і має бути.

Трохи страшнувато, правда, вийшли представники злих сил - чорні тіні, цілком би вистачило і лиходія, що нагадує Маску Джима Керрі. Автори картини напевно так захопилися, що забули про те, що мультик всеж для дітей.

Ну, а в іншому, що тут скажеш, це «Дісней» - кіностудія-казка. А яка чудова мудрість нам підноситься: «Не все, чого ти хочеш, може зробити тебе щасливим». Як говорить чаклунка Вуду: «Дивись глибше!»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...