• Успіх фільмів у форматі 3D стурбував голлівудських акторів

  • П'ятниця, 19 лютого 2010 року
Хоча переможний хід епосу Джеймса Кемерона у форматі 3D «Аватар» з прибутком у більш ніж два мільярди доларів і тішить продюсерів фільмів, але далеко не всі поділяють це захоплення з приводу тріумфу стереоскопічного кіно - здебільшого цим стурбовані актори та їхні агенти, повідомляє агентство Leta.

До середини минулого десятиліття актори - це була сила, з якою в Голівуді вважалися. Зірки могли сподіватися на гонорар у 12 мільйонів за одну картину, не враховуючи відсотків з авторських прав. Багато з них створили продюсерські компанії спільно з кіностудіями, таким чином, впливаючи на весь процес створення фільмів.

Але, як повідомляє газета «The Times», сьогодні настали інші часи. Процес, що почався із звільнення Тома Круза у 2006 році, поламав п'єдестал голлівудських акторів. Багато студій тепер відмовляються виписувати акторам чеки з восьмизначних цифр, натомість звертаючись до франшизів.

На думку газети, результати такої стратегії стали очевидними в день, коли були оголошені номінації на приз «Оскар» цього року - технічно найвишуканіша і фінансово найуспішніша картина в історії кінематографа «Аватар» отримала дев'ять номінацій, але жодної в акторських категоріях.

«Настав дійсно переломний момент, - зазначив засновник компанії відеоігор «Edge Games» Тім Лангдел. - Технологія «уловлювач рухів» у «Аватарі» настільки точна, що не виникає і тіні сумніву, що на екрані справжній актор, а не анімація. Але нам вже давно відомо, що нікому немає діла до того, хто актор у відеогрі. Тому, можливо, не слід дивуватися, якщо подібне станеться і з такими фільмами, як «Аватар».

Незважаючи на невтішні прогнози, багато відомих акторів не збираються ображатися на голосуючих Кіноакадемії США за те, що вони не оцінили їх роботу, стверджуючи, що носіння особливої каски, що забезпечує вловлювання кожного найменшого руху актора, не можна вважати справжньою акторською грою.

Інші представники індустрії відмовляються панікувати через стрічки Кемерона, стверджуючи, що не можна підбивати загальні підсумки, судячи тільки по одній картині, і що інші переповнені спецефектами франшизи, у тому числі «Володар кілець» і "Беовульф", не зробили акторів кіноприставками. Як додають критики, дев'яти номінацій удостоєна і малобюджетна драма про саперів у Багдаді Кетрін Бігілоу «Володар бурі», і існує думка, що своїм успіхом картина багато в чому зобов'язана виконавцю головної ролі Джеремі Реннер.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...