• Фільм, номінований на «Оскар» у Китаї піддався цензурі

  • П'ятниця, 19 лютого 2010 року
Картина «Неприродна катастрофа Китаю: Сльози провінції Сичуань» номінована на «Оскар», як кращий короткометражний документальний фільм.

Згідно з відомостями англійської газети «Telegraph», картина заборонена для перегляду в Китаї, і слова «Неприродна катастрофа» у китайському сегменті Інтернету були піддані цензурі.
У газеті також повідомлялося, що, коли вперше були оголошені номінанти на «Оскар» - 2010, китайські ЗМІ виключили цей фільм зі свого списку, або ж взагалі пропустили категорію короткометражних документальних фільмів.
 
Фільм з тривалістю показу 39 хвилин режисерів Меттью О'Нейлла і Джона Елперт розповідає про батьків, чиї діти загинули під час Сичуанського землетрусу 2008 року. Землетрус у Сичуані - питання вкрай чутливе в Китаї, тому що багато батьків втратили свою єдину дитину.
 
Згідно з офіційною статистикою, під час землетрусу загинуло більше 70 тис. чоловік. Щонайменше, 5 тис. з них були діти, які опинилися під завалами зруйнованих шкільних будівель.
 
У фільмі показані протести сімей та їх безуспішні спроби домогтися відповіді від місцевої влади.
 
Деякі китайські державні телевізійні канали розмірковують над питанням, чи варто транслювати церемонію нагородження на «Оскар» 7 березня на випадок, якщо картина буде удостоєна нагороди.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...