• Доброта й мужність у фільмі «Потрясіння»

  • Понеділок, 15 січня 2007 року

Прем'єра фільму «Потрясіння» відбулася 13 жовтня 2006 року в Американському університеті у Вашингтоні (О.К.). Це була перша повнометражна картина Студії фільмів Шень Чжоу. З цієї прем'єри також почався тур університетськими містечками.

«Потрясіння» розкриває реальну історію про початок переслідування практикуючих Фалуньгун після липня 1999 року очима перукаря-модельєра Дін Ян. Як практикуюча, Ян демонструє доброту і неймовірну мужність, які проявляють практикуючі Фалуньгун під час жорсткого переслідування китайським комуністичним режимом.

Рішуче настроєні розповісти світові про те, яких переслідувань вони зазнають, практикуючі Фалуньгун провели в жовтні 1999 року в Пекіні таємну прес-конференцію. Результатом цієї прес-конференції стали повідомлення новин, які шокували міжнародне співтовариство, і це також розлютило комуністичних лідерів. Як наслідок, учасники цієї конференції почали переслідуватися. Дін Ян потім загинула від рук поліцейських, що піддавали її жорстоким фізичним і психологічним тортурам.

Згідно з коментарями місцевих організаторів, фільм потряс присутніх і викликав великий відгук. Деякі глядачі плакали, один глядач прямо на місці вийшов із лав Комуністичній партії Китаю. Цей фільм привернув увагу азіатів, а також людей інших національностей, студентів, інших членів суспільства, а також місцеві ЗМІ.

«Це дуже сильна історія, приголомшлива. Я був глибоко зворушений, і я підтримую вас. Ця історія викликає занепокоєння, і водночас це красива історія. Мені здавалося, що я став головним жіночим персонажем і сам терпів це безжальне переслідування», - сказав один фахівець у галузі кіномистецтва.

Один глядач із Торонтського університету, пан Лінь, який родом із Пекіна, сказав: «Музичне оформлення прекрасне. Ця музика надовго залишиться зі мною... Щирість слів дитини проникла в мою свідомість: «Мені подобається займатися Фалуньгун, мені подобається ходити до школи, але через те, що я практикую, мені не можна ходити до школи». Я не зміг утриматися від симпатій до цієї дитини. Водночас я відчуваю обурення через переслідування людей, що удосконалюються за Істиною-Добротою-Терпінням, яке санкціоноване китайським комуністичним режимом».

Одна з глядачок сказала, що фільм дуже глибоко зворушив її. «До того, як подивитися фільм, я, в реальності, не була знайома з Фалуньгун і з тим, що відбувається в Китаї. Я тільки чула, що китайський комуністичний режим переслідує Фалуньгун, але після того, як я подивилася фільм, я відчула, що практикуючі Фалуньгун такі добрі, і вони зазнають такої несправедливості. Переслідування Фалуньгун таке жорстоке й безрозсудне. Цей фільм поглибив моє розуміння ситуації практикуючих і їхньої боротьби», - сказала студентка кіномистецтва.

Один студент факультету міжнародних відносин із Вашингтона сказав: «Насправді, це вперше, коли я так добре зрозумів цю справу. Я почну звертати більшу увагу на переслідування Фалуньгун у майбутньому. Я дуже вдячний».

З жовтневої прем'єри цей фільм був показаний у Йельському університеті, університеті Ілінойса в Урбана-Шампань, Каліфорнійському державному університеті у Фуллертоні, університеті Торонто, університеті Ватерлоо, університеті Оттави, університеті Калгарі, Національному університеті Тайваню, університеті Бусан Бу-Куюн у Кореї, університеті Конкордії у Монреалі й університеті Дортмунд у Німеччині, а також в інших університетах. У деяких університетах попросили показати цей фільм кілька разів.

Турне цього фільму продовжиться по інших університетах світу, і на цей час він перекладається іншими мовами.

Відповідно до студії фільму: «Місія Студії фільмів Шень Чжоу полягає в тому, щоб поглянути на наше суспільство з різних точок зору, і допомогти задуматися про наше життя на глибшому рівні».

Щоб відсвяткувати відкриття нової Студії фільмів Шень Чжоу і її перший фільм «Потрясіння», студія надала можливість безкоштовно завантажити весь фільм на www.shenzhoufilm.com .

Ніколас Зіфчак. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...