• «Апокаліпто» Молодий майя стикається зі страхом, але кінця світу не буде. Огляд фільму

  • Неділя, 31 грудня 2006 року
Режисер-продюсер Міл Гібсон знову робить велику ставку. Коли мова заходить про великобюджетний фільм, кіновиробникам доводиться покладатися на милість кіностудій, але тільки не у випадку з  Мілом Гібсоном... Після декількох невдач в пошуку кіностудії для зйомок фільму «Пристрасті Христові», Гібсон вирішив піти ва-банк і вкласти у виробництво свої власні гроші.

Це виявилося доленосним рішенням: щоб отримати багато, потрібно багато вкласти! Після того, як його неоднозначний фільм про останні 12 годин життя Ісуса, зібрав 370 мільйонів доларів в одній Америці, Гібсон вирішив ще раз ризикнути з «Апокаліпто».

Не варто загострювати особливу увагу на назві фільму.  Хоча хронологічно фільм сфокусований на захід цивілізації Майя, в центрі сюжету  - головний герой на ім'я Лапи Ягуара і його боротьба зі страхом.

Посеред рутинних справ  страх захоплює Лапу Ягуара зненацька, так його батько Кам'яне Небо і декілька одноплемінників стикаються з іншим плем'ям Майя, яке вторглося на їхню територію. Кам'яне Небо помічає це почуття страху і радить синові перемогти його: «Страх - це хвороба. Усунь її з свого серця», - говорить Кам'яне Небо. Ясно, що ці слова не послужать йому уроком, який доведеться освоювати самостійно.

Оскільки він спробує уникнути «простого пояснення», якого перед цим попросило вороже плем'я. Частину фільму, що залишилася, Лапа Ягуара  буде вимушений знову і знову боротися зі своїм страхом, щоб одного разу зрозуміти, що він в набагато більшій мірі  здатен управляти своїм життям, ніж вважав до цього.

Незважаючи на те, що «Апокаліпто», місцями кровопролитний  і жорстокий, безумовно не для людей із слабкими нервами, але  - це розважальний фільм. Історія головного персонажу Лапи Ягуара дійсно захоплює. Проте, головна тема - загибель цивілізації, яку фільм, судячи з назви,  повинен був порушити, не розкрита. Тому, коли пригоди закінчаться, ви можете відчути розчарування.

Категорія C+

Режисер: Міл Гібсон

Сценарій: Міл Гібсон, Фархад Сафіна

В ролях: Руді Янгблуд, Рауль Трухильо, Майра Сербульо

Виробництво: Touchstone Pictures (USA), Icon Entertainment (non-USA)

Амір Талай. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...