• Виставка фарфору “Цзіндечжень” відкривається в Північній Кароліні, США

  • Субота, 9 вересня 2006 року

Цзіндечжень у Китаї більше 2 000 років відомий як світова столиця фарфору. Місто вважається найважливішим в Китаї центром із виробництва фарфору.

Вироби з кераміки вироблялися у Цзіндечжень ще за династії Ханьшуй (206-220 до н. е.). Імператорський фарфор був настільки витончений, що про нього говорили: “Прозорий, як нефрит, блискучий, як дзеркало, тонкий, як папір, дзвінкий, як дзвоник”.

В наші дні виставка фарфору Цзіндечженя прибула в Тріангл, штат Північна Кароліна, США. Виставка розміщується в супермаркеті А&С, (адреса 3210-131 S. Wilmington Street, Raleigh, NC, 919-232-2288). Відкрилася вона для відвідувачів 18 серпня і працюватиме протягом двох місяців. На виставці представлено більше 10 000 предметів, вартість яких варіюється від $5 до $1000.

На фотографії зображений один із найвідоміших видів фарфору з Цзіндечженя – синьо-білий фарфор, виробництво якого триває з часів династії Юаня (1280-1368 рр. н. е.). Розписуючи узорами пігментом кобальту на тілі керамічних виробів і покриваючи його згодом прозорою глазур'ю, майстри створюють синьо-білий стиль, також відомий як “глазурований синій”.

Після цього виріб піддають обробці високою температурою. Синьо-білий фарфор був представлений за часів династії Юаня і з тієї пори безперервно випускався – все завдяки яскравим квітам, простим і в той самий час витонченим узорам і гладкому покриттю, завдяки якому виріб не втрачає свій неповторний блиск.

Сювень Тан. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...