• Батьківські турботи до 1 вересня

  • Неділя, 3 вересня 2006 року

Початок навчання в школі для першокласника – це не тільки нові знайомства, високі вимоги, але і великі фізичні та психічні навантаження на незміцнілий молодий організм. Не зважаючи на те, що сучасні шкільні програми перебувають під контролем лікарів, які враховують можливості дитячого організму, але на практиці виявляються, деколи, надзвичайно важкими за складністю матеріалу і вимагають багато позашкільного часу для підготовки.

Тому дорослі, знаючи свою дитину краще за інших, повинні хоча б перші 6 місяців уважно стежити за станом фізичного і психічного здоров'я малюка, регулювати періоди праці, відпочинку й сну. Спати всім підліткам необхідно не меншого 9 годин. Якщо тривалість нічного відпочинку зменшена за рахунок вечірніх занять, необхідна компенсація денним відпочинком.

Фізична активність – необхідність будь-якого організму, тим більше тому, який росте. Тому варто задуматися про виділення часу дитині на рухомі ігри, для прогулянки на вулиці, не варто забувати про улюблені заняття. А ось тривалі перегляди телепередач слід заборонити.

Дуже важливо забезпечити дитячий організм правильним харчуванням, яке сприяє нормальному обмінові речовин. У ньому має бути достатня кількість цінних тваринних білків (м’яса, молока, риби, яєць), насичених рослинних жирів (соняшникової олії), свіжих овочів і фруктів. Давайте дитині із собою в школу домашні бутерброди з м'ясом і овочами, йогурт. Це краще, ніж давати гроші,  які дитина може витратити на привабливіші для дитячого інтересу (чіпси, цукерки, лимонад), але зовсім не корисні для організму продукти.

Шкільна форма

Під час купівлі шкільної форми потрібно надавати перевагу зручним, таким, що не утруднюють руху, речам із натуральних тканин. Враховуючи такі ж принципи, підбирайте і взуття, бажано з мінімальною кількістю швів, краще на застібках-липучках. Підошва повинна бути достатньо гнучкою, неслизькою, а усередині колодки обов'язково має бути супінатор.

Ранець або рюкзак?

Портфель – символ початку шкільного життя. Під час його купівлі перевага часто надається яскравим привабливим м'яким ранцям, а повинні враховуватися гігієнічні вимоги – наявність ортопедичної спинки, що рівномірно розподіляє навантаження на хребет. Але навіть у хороший ранець з ортопедичною спинкою не можна класти вагу, що перевищує 10% ваги самого школяра. Перевищення цієї пропорції, вважають медики, веде до порушення постави, викривлення хребта. На батьківських зборах постарайтеся вирішити питання можливості зберігання книг, зошитів, змінного взуття та інших важких речей у спеціальних індивідуальних шафках, щоб полегшити ношу дитини. Модні м'які рюкзаки слід мати школярам не раніше ніж із четвертого класу.

Робоче місце

Під час купівлі письмового столу й стільця варто враховувати такі вимоги: матеріали повинні бути екологічно чистими і відповідати необхідним нормам (вивчіть сертифікат). Висота столу й стільця повинна бути такою, щоб лікті дитини вільно лежали на столі, спина доторкалася до спинки стільця, а ноги, зігнуті в колінах під прямим кутом, стояли на підлозі або на лавці; стілець краще вибрати з регулятором висоти. Відстань від очей до книжки або зошита повинна дорівнювати довжині руки від ліктя до кисті. Гарне освітлення – запорука хорошого зору дитини. Стіл краще поставити біля вікна так, щоб світло падало з лівого боку (для шульг – із правого) Будь ласка, пам'ятаєте, що адаптація до шкільних навантажень після літнього періоду в учнів молодших класів триває близько 4 тижнів.

Здоров'я дитини

Стежите за психічним станом дитини. Якщо вона стала капризною, дратівливою, плаксивою, порадьтеся з психологом. Не можна ігнорувати порушення постави дитини. Обов'язково проконсультуйтеся у ортопеда – виявлені патологічні зміни на початкових стадіях легше виправляються, аніж фіксовані сколіози. Якщо вашій дитині нездоровиться, терміново звертайтеся до лікаря-педіатра. Буде розумніше залишити дитину на кілька днів удома, ніж потім довго лікувати ускладнене захворювання.

За даними досліджень, проведених російським НДІ гігієни й охорони здоров'я, фізичний стан школярів залежить від умов навчання приблизно на третину, а в іншому – від спадковості, екології, соціальних умов. Тому намагайтеся самі подавати гідний приклад: бути завжди здоровими, веселими, працелюбними, прагніть оточити себе хорошими людьми і позитивними емоціями. Пам'ятаєте, що діти вчаться у дорослих манерам поведінки, копіюють характер, мислять так само, висловлюються тими ж словами, які чують від нас.

Ми бажаємо дітям успіхів у навчанні, здоров'я, щастя, і, щоб Ви були для них не тільки улюбленими батьками, але і прикладом сучасного доброчесного громадянина!

Олена Захарова. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...