• Всесвітній конкурс китайського класичного танцю запрошує учасників

  • Понеділок, 21 травня 2007 року
Телебачення Нова Династія Тан (ТБ НДТ) з 20 по 27 травня проводить перший Всесвітній конкурс китайського класичного танцю, який буде транслюватися ТБ НДТ у прямому ефірі. Лей Інь, спікер організаційного комітету конкурсу, від імені організаторів виразив надію, що висока оцінка й вивчення класичного китайського танцю будуть продовжувати поширюватися по всьому світі.
Лей Інь також сказав: «Ми сподіваємося, що конкурс допоможе сприяти розвитку китайського класичного танцю у всьому світі, підвищивши розуміння західних людей щодо китайської культури, переданої Богами, сприяти поширенню справжнього китайського виконавського мистецтва. Найважливіше, що конкурс надасть свою сцену для всіх талановитих китайських танцюристів, які зуміють показати своє мистецтво світові. Ми сподіваємося також, що показ новорічної вистави ТБ НДТ і китайського класичного танцю стане всесвітнім напрямком у культурі».
Згідно з вебсайтом Minghui.ca (китайська версія Ясної Мудрості), починаючи з 2004 року ТБ НДТ почало транслювати презентації свого щорічного концерту, присвяченого китайському Новому року. Нещодавнє шоу 2007 року включає безліч стародавніх китайських танців, багато з яких зображують відомі легенди. Крім барвистих костюмів, високотехнологічного дизайну заднього плану сцени та елегантної музики, вистава вдало зобразила стародавню китайську культуру без будь-якого впливу культури комуністичної партії. Вистава викликала сенсацію серед представників засобів масової інформації, в артистичних колах, а також серед широкої публіки, і одержала захоплені відгуки. Нижче наводяться фрагменти деяких танцювальних номерів, представлених на шоу ТБ НДТ 2007 року.
Пан Інь сказав, що всесвітнє турне вистави вразило кожне місто, у якому воно проходило, і люди були зворушені глибиною китайської культури. Наприклад, японські ЗМІ так прокоментували спектакль у Японії: «ТБ НДТ поширює передану Богами культуру, використовуючи сучасну технологію, і це відзначає початок нової ери».
За словами Іня, після перегляду спектаклю в будь-якому місті світу, люди часто говорили, що вони ніколи не бачили такої прекрасної і чудесної вистави. «Завдяки цьому, ми побачили необхідність і відчули культурну прогалину у тому, що так багато людей мало знають про істину китайську культуру. Тому ТБ НДТ має намір провести Всесвітній конкурс китайського класичного танцю для просування божественної китайської культури й для того, щоб дозволити більшій кількості людей побачити справжнє китайське мистецтво», - сказав він.
Нижче наводиться інтерв'ю, проведене вебсайтом Minghui.ca з паном Лей Інем
Журналіст: Ви щойно згадали про те, що існує прогалина у традиційній китайській культурі. Чи буде важко виділити й відібрати талановитих артистів? 
Лей Інь: Наскільки ми розуміємо, існує багато китайських танцюристів, які живуть у різних регіонах, які спеціалізуються в навчанні танцювальному мистецтву. Крім того, близько 80 000 студентів материкового Китаю є випускниками танцювальних шкіл. Одна із цілей конкурсу полягає в тому, щоб надати сцену для таких людей, які можуть показати світові свої таланти.
Журналіст: Ви маєте на увазі, що тільки ТБ НДТ може надати їм можливість для максимального розвитку й показу їхніх талантів? 
Лей Інь: Так. Класичний китайський танець вимагає не тільки володіння фізичними навичками. Багато професійних танцюристів, які пройшли навчання в континентальному Китаї, є талановитими й володіють відмінною майстерністю. Проте, через занепад моралі в Китаї й обмежень у моральності хореографів, а також через вплив комуністичної культури, виступи в Китаї часто показують депресивні, темні й жорстокі речі, які викликають у людей неприємні почуття.
І навпаки, після перегляду китайського новорічного спектаклю ТБ НДТ, багато з людей сказали, що вони почували себе дуже щасливими й відчували очищення душі. Це глибока відмінність. Оскільки всі хореографи й танцюристи ТБ НДТ мають високу мораль і розуміють суть китайської культури, зокрема: гармонію із природою й поклоніння вищим істотам, - вони можуть точно показати ці ключові елементи, які відсутні в багатьох інших програмах.
Журналіст: Не могли б Ви докладніше пояснити взаємовідносини між особистими моральними достоїнствами людини і її артистичними досягненнями? 
Лей Інь: Звичайно. Усі, хто знайомий з історією Китаю, знають, що традиційна китайська культура є божественною і навчає людей проявляти повагу до Богів. Наприклад, популярність провісників викликана тим, що люди вірять, що їхнє життя наперед визначене божествами. У стародавні часи було багато легенд, які підкреслювали, що тільки люди з високими моральними якостями можуть називатися людьми. Внаслідок цього, всі наші предки приділяли особливу увагу моралі.
Артисти ТБ НДТ мають глибоке розуміння в цій галузі, тому що вони довго вивчали китайський класичний танець і займалися особистим удосконалюванням своєї моралі. Таке розуміння, природно влилося в їхні виступи, зробивши їхні танці доступними й надихаючими.
Журналіст: Тоді, чи будуть моральні чесноти критерієм у виборі талановитих танцюристів у цьому конкурсі? 
Лей Інь: Незважаючи на те, що в описі конкурсу це не було спеціально зазначено, танцюрист не може глибоко розуміти китайську культуру, якщо він або вона не приділяють увагу вдосконаленню моралі, й тому не зможе передати справжню культуру, навіть якщо він або вона дуже талановиті з погляду фізичних навичок.
Журналіст: Не могли б Ви розповісти нам трохи більше про конкурс? 
Лей Інь: Суддівський комітет складається з високих експертів в галузі танцювального мистецтва, включаючи артистів, які брали активну участь у щорічному концерті ТБ НДТ, присвяченого китайському Новому року.
Історія й значення китайського класичного танцю
На думку хореографа Пі-Чуань Чень, експерта в цій галузі, китайський класичний танець має довгу історію. Він багатий своїми рухами й особливо виділяє навички й глибоке культурне значення. У той же час, через багатство китайської історії, китайський класичний танець дуже наповнений змістом, зображує розповіді з історії різних династій, соціальних шарів і етнічних груп.
Древні картини, фрески, скульптури й книги служать коштовними ресурсами для сучасних артистів з метою доведення до досконалості цього стародавнього мистецтва. Крім того, на початку 1950-х років китайський класичний танець включав навички з бойових мистецтв і балету.
Про конкурс
Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному вебсайті конкурсу dance.ntdtv.com, конкурс буде розділений на дві групи: молодшу групу учасників у віці від 14 до 17 років і групу дорослих учасників у віці від 18 до 40 років. Приз за перше місце для переможців (чоловічої й жіночої статі) у кожній з вікових груп складе $ 10 000; другий приз - $ 3 000; і третій приз - $ 1 000. Для одержання додаткової інформацією про конкурс, будь ласка, відвідайте вебсайт.
За словами Лей Іня, перший раунд, півфінал і фінал конкурсу будуть проводитися в Нью-Йорку з 20 по 27 травня. Реєстрація вже почалася. Пан Інь додав: «Від імені організаційного комітету, я сердечно запрошую всіх талановитих танцюристів китайського класичного танцю взяти участь у цій великій події. Разом ми зможемо показати світові саме істине, чисте й гарне стародавнє китайське мистецтво танцю. Тому ми сподіваємося, що всі талановиті танцюристи приїдуть до Нью-Йорку у травні й представлять світові все найкраще».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...