• Вік живи, вік учись

  • Вівторок, 8 травня 2007 року

Диплом про вищу освіту Рут Альмон отримала у віці 80 років. Цікаво, що її батьки були вченими: мати, доктор наук, працювала з великим Ейнштейном. Батько, теж доктор наук, працював з видатним ученим М. Планком, який відкрив теорію відносності, зробив відкриття у квантовій фізиці, природознавстві та філософії.

Рут народилася у Німеччині, в Берліні пішла до школи. Це був 1933 рік. Нацизм прийшов до влади. Батька звільнили з університету. А незабаром він загинув від важкого поранення в спину. Провчившись у школі всього два місяці, Рут з мамою репатріювалися до Ізраїлю, де у дівчинки семи років почалося важке трудове життя. Чому високоосвічена мати не поклопоталася дати хоча б початкову освіту доньці вдома, приватно?

- Імміграція під час нацистського режиму була особливо складною, щоб отримати дозвіл на виїзд, потрібно було заплатити нечувану суму грошей, - відповідає Рут, - Це був матеріально важкий час для всіх. В Ізраїлі мамі доводилося важко працювати з ранку до ночі в полі, тому що вона не знала мови. Всі проходили школу життя.

Рут виховала і дала освіту синові та двом донькам, у неї 10 онуків. Зазвичай батьки допомагають дітям у виконанні домашніх завдань.

- А як Ви могли допомогти Вашим дітям?

- Тоді я вчилася заочно і природно осягала всі знання разом із моїми дітьми, мені завжди хотілося вчитися.

Особливо я була щаслива допомагати в навчанні моїм онукам. Один із них отримав Перший приз із фізики на Міжнародній олімпіаді. На той час у мене вже був перший ступінь з біології і застосування мудрості природи в житті. Напевно, невипадково тема моєї роботи звучала так: «Дослідження передачі досвіду в інкубаційному періоді від квочки курчаті, яке не вилупилося, і функція крил в розподілі та терморегуляції».

Вищу освіту Шахам Мітлер здобував з Рут в одній групі. Шахам говорить, що Рут - особлива студентка. У віці 80 років вона працює з комп'ютером, підкована технічно, у неї сильний характер, знання з фізики і математики на високому рівні. Я б не міг вчитися заочно і отримати перший ступінь, як Рут, а вже другий ступінь нам всім важко осилити, хоча нам ще немає  тридцяти. Всі прагнули їй допомогти, адже вона не вчилася в школі, і в неї були пропуски в граматиці та мові. Якби не заслужила, то не допомагали б.

Ставлю запитання Рут:

- Наскільки Ви застосовуєте у своєму житті вищу освіту?

- Я допомагаю дослідницькій групі з вивчення природного феномена птаха корморан (carbo cormoranus) сімейства бакланів, ще їх називають морськими воронами. Цікаво, що відбувається із зором корморана під водою, він бачить все. Чи може цей феномен бути застосованим в житті людини?

- Зазвичай люди Вашого віку потребують відпочинку, а ви і вчитеся, і працюєте?

- Постійно працювати, постійно вчитися - це те, що надихає мене і дає заряд сильної енергії.

Рут поділилася своїми життєвими принципами, зокрема:

- В першу чергу допомагаю, піклуюся, підтримую інших, тому що отримую задоволення від почуття виконаного обов'язку. І називаю це егоїзмом, який не шкідливий.

- Проте ніколи не жалію людей. Жалість принижує людину. Люди повинні бути сильними духовно, щоб долати труднощі. Страждати - це добре, той, хто страждає сам, здатний зрозуміти, а здатність розуміти - це дар божий.

- У мене є тільки один светр, він мене дуже влаштовує. А скільки є жінок, все їм мало, все не вистачає. І так було завжди - не прагну грошей, не жадаю розкоші, але хочу більше зрозуміти життя, що не зробила доброго з того, що повинна була зробити? За родом своєї діяльності, я зробила висновок про тварин і природу, що вони є набагато більшим, ніж ми можемо про них знати. Та й люди є особливі, іншого духовного складу, і розуміють вони більше, ніж наука може зрозуміти. Моя дочка займається йогою, і мене запросила озайматися. Протягом 40 років я не звертаюся до лікарів, здоров'я залежить від нас самих і ще від якихось надприродних чинників.

Життєві принципи Рут мені нагадали принципи Фалунь Дафа (Великого Закону), і я запитала, чи читала вона книгу Лі Хунчжі «Чжуань Фалунь». Тричі вона дзвонила мені, виявляючи справжню цікавість, і в результаті я купила й подарувала їй цю книгу. Через деякий час Рут повідомила, що цю книгу треба читати по-особливому, налаштувавшись і заспокоївшись. Виявляється, людина живе, щоб самовдосконалюватися у високодуховну особистість.

Яна Фалік. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...