• Кози замінюють садівників у каліфорнійському парку

  • Четвер, 26 квітня 2007 року

Сан-Франциско. У міському парку Менло кози замінять садівників, щоб «общипати» стару траву.

«Ідея викликала сплеск захоплення серед місцевих жителів», - говорить Девід Муні, інспектор парків і зелених насаджень. «Але що важливіше», - додав Муні, - «цей метод є екологічно чистою альтернативою отруйним хімікатам і механічним апаратам, що несуть  забруднення, які застосовуються для підстригання високих бур'янів і трави щоб уникнути пожеж у літній період».

 Зі слів Муні, цей  дуже ефективний і нешкідливий метод застосовується в парках Менло протягом 7 років. Раз на рік керівництво міста укладає контракт з компанією «Ecosystem Concepts», розташованою в Девісі, яка надає кіз і «все необхідне для них».

Муні розповів, що місто щорічно виділяє 15 000 доларів для укладання контракту з цією компанією для парків Шерон і Шерон Хілс. Він пояснив, що такий проект здійснюється тільки в цих двох парках з малоосвоєною землею, оскільки в них, на відміну від інших міських парків,  більше дикорослої трави.

Приблизно в кінці квітня пастух відвідує парк, щоб переконатися, що трава придатна для кіз. У призначений день компанія привозить 200 цапів і кіз різного віку, щоб очистити парк від трави, яка може стати причиною пожеж.

За словами Муні, кози здатні завершити роботу за три тижні.  «Вони дуже швидко їдять і добре справляються із своїм завданням».

Цього року кози приїдуть в парк Шерон Хілс біля  23 квітня, а після завершення їх роботи, за два тижні або трохи пізніше, будуть перевезені в парк Шерон, де проведуть від 5 до 7 днів.

«Після того, як кози будуть завезені, пастух, який також надається компанією «Ecosystem Concepts»,  знаходитиметься з ними 24 години на добу», - говорить Муні.

Огорожа з низькою електричною напругою і пастуші собаки  не дозволять козам забрести дуже далеко. Після того, як вони очистять від трави одну зону, загорода буде перенесена в іншу частину парку, щоб дозволити їм з'їсти непотрібну траву, що залишилася.

На думку Муні, дуже важливим  є те, що місто демонструє приклад турботи про навколишнє середовище. «Ми раді тому, що продовжуємо  застосовувати цей популярний альтернативний метод видалення трави і низьких чагарників для запобігання пожежам», - додав він. Відвідувачі можуть прийти і подивитися на кіз за умови, що вони дотримуватимуться встановлених правил і триматимуть своїх собак на повідку.

Марія Делі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...