• У російському місті Рибінську пройшла 48-а виставка мисливських собак (фоторепортаж, частина 1)

  • Вівторок, 27 червня 2006 року

Полювати з собакою людина почала із сивої давнини. У Росії охота з собаками також має якнайглибше коріння. Полювання із собаками там було улюбленою розвагою знаті - майже кожен поміщик мав псарню.

Собаки чекають початку сезону не менше, ніж їх господарі - дуже хочеться вдосталь побігати на просторі після перебування в тісних міських квартирах. А самі господарі визнають, що коли б не їх вихованці, то вони, можливо, ніколи б не пізнали чудову радість спілкування з природою.

Недавно в російському місті Рибінську пройшла чергова 48-а виставка мисливських собак.

На питання нашого кореспондента відповідає кінолог-експерт Дегтярьов Олександр Володимирович.

- Розкажіть, будь ласка, про проблеми і успіхи сучасного собаківництва, і як пройшла виставка.

- На виставці були представлені такі породи собак як: російська гонча, фокстер'єри, ірландські сетери, кокер-спаніелі, російсько-європейські та західно-сибірскі лайки та інші породи собак.

Що стосується гончих собак, то їх зараз стає менше. Це пов'язано з тим, що полювання з гончю собакою вимагає участі великої кількості людей і проводиться вона в дальніх угіддях. А це дуже невигідно для господарів. Але є такі мисливці-ентузіасти, як Коротков В’ячеслав, Єгоров Олександр, Лісов Віктор, хоч і їх стає все менше і менше.

Утримувати гончу в міських умовах набагато важче, ніж в сільській місцевості. Собака великий, вимагає частого вигулу, тому з ними зараз менше стали полювати. Нірних теж собак мало. А чому? Ніби собака дрібний - в квартирі легше утримувати, але вже так склалося, що і їх використовують на полюванні мало.

На минулій виставці було тільки 20 відсотків нірних собак, які мають офіційні документи, інші 80 відсотків господарі утримують без документів. Карело-фінської лайки не булу на виставці. Ця порода вже майже зникла. Вона не прижилась серед мисливців, не респектабельна. По-перше, дрібна. Сніг випадає - з нею ходити дуже важко. І немає ентузіастів, які продовжили б цю породу далі.

Найпопулярнішою породою серед мисливців як і раніше залишається лайка. Ситуація в Ярославській області з розведенням російсько-європейської лайки гарна, навіть можна сказати відмінна. Така ж ситуація і в Росії в цілому. Ярославська область є центром розведення російсько-європейських лайок. Що стосується західно-сибірської лайки, то, треба сказати, що це дуже стародавня порода в Росії, але її зараз порівняно менше. По робочих якостях західно-сибірської лайка нітрохи не поступається російсько-європейській в деяких випадках вона навіть краще себе проявляє. Собака витриваліший і більш універсальний, ніж російсько-європейська.

Що стосується фокстерьров, то їх два види - це гладкошерстий фокстер'єр (шерсть гладка, але з жорстким остюком) і жорсткошерстний фокстер'єр (з кучерявою шерстю). Є ще і яктерьери - це німецькі мисливські собаки. За параметрами вони наближаються до фокстер'єрів. Взагалі, нірні собаки всі дуже схожі, окрім такс. Такса теж буває різних видів: гладкошерста, жорсткошерстна, довгошерста. За стандартом і ростом вони відрізняються.

- Скільки собак було представлено на виставці?

- Офіційно зареєстровано 64 собаки різних порід. З них 28 - це лайки, 12 фокстер'єрів, були і спаніелі та інші породи.

- Хто став медалістом виставки?

- Найбільше класних собак було серед лайок. Чемпіоном став Бій, господар Носєв. Відмінні собаки - Амір, господар Брянкін, Карма - високопорідний собака, господар Чистяков, Буш - ця західно-сибірска лайка була кращою в породі серед псів на минулій обласній виставці, господар Строганов. Дуже хорошу роботу показав Карат Анатолія Кузнєцова, Туман, господар Сергеєв, Алтан -молодий перспективний собака, західно-сибірска лайка, господар Свистунов. На виставці були також й інші хороші західно-сибірскі лайки, яких привезли з інших регіонів - це Кіра з Санкт-Петербурга і Кета з Ульяновська.

48-а виставка в м. Рибінську пройшла в цілому успішно. Сподіваємося, що ця подія послужить хорошим стимулом для подальшого розвитку цього напряму собаківництва і на наступній виставці буде представлено ще більше різних порід собак серед них й рідкісна карело-фінська лайка.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...