• Піаніст Костянтин Ліфшиц вразив своєю грою жителів Сан-Франциско і Нью-Йорка

  • Вівторок, 10 липня 2007 року

Приїхавши з Лондона, всесвітньо відомий піаніст Костянтин Ліфшиц зачарував аматорів класичної музики Америки своїм віртуозним виконанням 48 прелюдій і фуг з «Добре темперованого клавіру» Баха.

Він зазвичай грає, не дивлячись на клавіатуру, відвернувшись і від глядачів теж, начебто вдивляючись і вслухуючись у щось невідоме й невидиме, чарівно передаючи звуки з тих просторів, що лише він може досягти.

Зі слів Ричарда Дайера з The Boston Globe, «...симпатія чи ворожість до такого генія, як Ліфшиц, позбавлена змісту; він безперечний як Даллас чи Гленн Гоулд...»

На своєму вебсайті Костянтин написав: «Під час концертів у Європі і далекосхідній Азії, Ізраїлі, США, Канаді, Бразилії, Новій Зеландії, я намагаюсь передати слухачам пантеїстичне сприйняття природи з усіма її пагорбами, струмочками, виноградниками, полями і морями».

Значний перелік гастролей Ліфшица включає фактично кожну європейську столицю, а також США, Японію, Китай, Росію, Ізраїль, Австралію, Бразилію і Нову Зеландію.

Він виступав з усіма міжнародними оркестрами, включаючи головні оркестри Сполучених Штатів, такі, як симфонічні оркестри Чикаго, Нью-Йорка і Сан-Франциско, а також Москви, Санкт-Петербурга і Берліну.

Технічна віртуозність Костянтина разюча, так само як і його репертуар, до якого входять майже всі концерти Баха, Моцарта, Гайдна, Бетховена, Брамса, Шопена, Шостаковича.

За словами Ричарда Дайера, «у той час як його колеги і співвітчизники ... використовують музику, щоб грати на фортепіано, Ліфшиц використовує фортепіано, щоб грати музику... [його] воістину чарівна гра відкриває внутрішнє життя інструмента і самої музики. Його гра проникає в найглибші таємниці серця і свідомості».

Перше виконання Гольдберговських варіацій Баха у віці 17 років одразу зробило Костянтина Ліфшица знаменитим піаністом. Запис цього концерту, зроблений Denon Records у московській консерваторії, одержав всесвітньо відому премію Греммі (Grammy Nomination Award), а також був визнаний Едвардом Ротстейном («Нью-Йорк Таймс») як «найзначніша фортепіанна інтерпретація з часів Гоулда».

Костянтин народився в грудні 1976 року в місті Харків. Ще у дуже ранньому віці його непереборно приваблювала гра на фортепіано. Хлопчик у дитинстві імпровізував і дуже точно зображував музичні портрети людей довкола нього. Його мати, професійна піаністка, згадує: «Починаючи з 4-х років, Костя не дозволяв мені наближатися до фортепіано - він наполягав на тому, що повинен грати самостійно».

Батько Костянтина, Яків Ліфшиц, продовжує згадувати: «Я ніколи не забуду цей засніжений зимовий день у 1980 році. Ранком моя родина слухала платівку із записом «Фантазії» Шуберта для двох фортепіано; Костя в цей час грався неподалік. Ми насолоджувалися цією красивою дуже складною музичною п'єсою з двома мелодіями, які нібито переплітаються одна з одною. Вдень, коли ми вийшли на прогулянку, я раптом почув, як Костя, тяжко пробираючись через сніг у своїй дитячій шубці і незграбних валянках, тихо, але абсолютно правильно наспівував мелодію цього складного концерту. Я був вражений. Для мене це звучало як чудо! Я нарешті зрозумів, що у нас незвичайна дитина».

У січні 1995 року Костянтин Ліфшиц був прийнятий у Королівську Консерваторію в Лондоні. Він дебютував в Уигмор-Холі, Залі Верді у Мілані, і в Ле Домен у Канаді. Також у 1995 році він одержав винагороду Echo Classic Record у Німеччині, як «Новий Молодий Майстер» цього року.

У 2004 році Лондонська Королівська Консерваторія удостоїла Костянтина звання почесного члена консерваторії. До цього часу він уже випустив 20 компакт дисків.

Кожен концерт Костянтина Ліфшица - незабутня естетична насолода для всіх щирих аматорів класичної музики.

Наталія Теплицька. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...