• Довга історія материнської любові

  • Понеділок, 28 травня 2007 року

Щорічно кожна друга неділя травня проголошується святом жінок, які подарували життя. Через щирі подарунки, букети квітів або сніданок у ліжко виражається пошана до матерів за їхню величезну роль у вихованні та підтримці дітей.

 

У багатьох країнах в різний час проголошується свій власний День матері. Цього року в Австралії цей день співпадає з таким же святом у більшості країнах (Канада, ПАР, Данія, Фінляндія, Італія, Туреччина. Бельгія і США).

 

Хоча в кожній культурі існують свої особливі традиції і звичаї, всіх їх об'єднує безмежна любов до матері.

 

Історія Дня матері

 

Святкування Дня матері - це традиція, яка сягає корінням у стародавні культури, її сліди можна виявити в грецькій цивілізації раннього періоду, коли під час святкування приходу весни люди вшановували Рею - матір богів.

 

У язичницьких релігіях шанування матері виражалося не тільки матері-людині. Вшановування Матері-Землі можна ясно спостерігати в стародавньому Римі, культурі кельтів, Майя та інших доісторичних цивілізаціях. Християнський культ Богородиці також відіграв важливу роль у формуванні Дня матері, яким ми його знаємо сьогодні.

 

Багато в чому цьому особливому дню ми зобов'язані британцям. Приблизно з 1600 року вони відзначали свято, яке називалося Материнська неділя. У четверту неділю Великого посту проходило вшановування англійських матерів. Багаті підприємці надавали своїм службовцям вихідний день, щоб вони могли повернутися в сім'ї і провести один день із своїми матерями. Для створення святкової атмосфери виготовлявся особливий кекс з цукатами і коринкою, який називався материнським. 

 

Кекс готується з білої муки, прянощів і сухофруктів і, подібно до різдвяного пирога, покривається марципаном. Іноді він прикрашається маленькими кульками з марципана, які символізували 12 християнських апостолів.

 

У наші дні в США мати пов'язується не тільки з народженням, природою і церквою, але й з миром. Американська письменниця Джулі Вард Хауї прагнула добитися офіційного визнання Дня матері в усьому світі. Їй це не вдалося, але вона зуміла надихнути іншу американку Ганну Джарвіс, яка тепер відома, як «мати Дня матері». У 1914 році День матері був оголошений офіційним святом.

 

Майбутній День матері

 

Враховуючи всю цю багату спадщину, неділя 13 травня - чудовий привід висловити подяку жінці, яка народила вас на світ. В даний час це свято не уникнуло комерціалізації, але свою любов можна виразити не тільки подарунками. Сніданок у ліжко або звільнення мами від домашніх клопотів можуть стати гарним вираженням любові до неї. Чому б не повернутися до старих традицій і не випекти кекс з цукатами або якийсь торт? Мама зуміє оцінити цю увагу, що йде від чистого серця. А краще за все, замість того, щоб висловлювати всі подяки за один раз, зробити так, щоб кожен день перетворився  на день матері.

 

Ема-Кейт Кнежевіц. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...