• Історія родини, що постраждала від афери „Еліта-Центру”

  • Понеділок, 6 березня 2006 року

Сумнозвісна історія в Україні та за її межами з «Еліта–Центром» в значній мірі вдарила по кишеням тисяч українських сімей. Навіть гучний скандал з фінансовою пірамідою МММ не йде ні в яке порівняння з аферою «Еліта – Центру», так як в першому випадку Сергію Мавроді вдалося зібрати з народу більше $3,5 млн., а в другому, ця сума перевищила $350 млн.

Ще досі багатьом важко повірити, що таке зухвале безчинство стало можливим в наш час, забравши надію на краще майбутнє в багатьох родин. Нижче наводимо історію однієї з багатьох таких сімей. 

Наталка з Юрою жили в однокімнатній квартирі, коли у них народилася їх перша дитина, Сонечка. З появою доньки молода сім’я спробувала покращити умови життя, продавши свою 1-кімнатну і купивши 3-кімнатну квартиру в кредит. В нову квартиру Криницькі забрали з собою також і Ілону, повнолітню доньку Юрія від першого шлюбу. Зажили учотирьох. Все було б добре, але виплата кредиту з кожним місяцем все більше «наступала на горло», і, не проживши двох місяців «по-людськи», родині прийшлось взяти квартирантів в дві кімнати, від чого родині із чотирьох чоловік прийшлося жити в одній кімнаті. Але навіть квартиранти не допомогли сім’ї розплатитися з кредитом. З кожним місяцем необхідно було сплачувати більшу суму, і, проживши таким чином рік, вони вирішили продати квартиру, щоб покінчити з боргами. Але, на жаль, суми, що залишилась не вистачило навіть на 2-кімнатну квартиру. Наталка завагітніла вдруге і купляти однокімнатну квартиру сенсу не було.

В серпні 2005 року родина вирішила інвестувати 3-х кімнатну квартиру в будинку, що будувався групою інвестиційних компаній «Еліта–Центр», самі ж зняли однокімнатну «хрущовку», щоб «перезимувати» в ній допоки будинок не буде побудованим.

26 січня 2006року у Наталки народилася дівчинка, а через десять днів сім’я дізналася, що директори «Еліта-Центру» зняли гроші з рахунків та зникли; а квартира, яку вони ніби-то купили, продавалася вже декілька разів. Як згадує Юра: «Будівництво продовжувалось до останнього дня. Я на власні очі бачив, що будинок, в який ми вклали 67 тис доларів вибудували аж до восьмого поверху». Як потім стало відомо, що «Еліта-Центр» продав біля 1500 квартир у віртуальних будинках на загальну суму близько $400 млн. За договором сім’я Криницьких повинна була отримати квартиру у третьому кварталі 2006 року.

Наталка вважає, що порівняно з іншими родинами їхня сім’я ще не в найскрутнішому становищі: «Я думаю, що в нас ще не сама складна ситуація: багато сімей, підписуючи договори, продавали свої квартири і зараз вони залишились без даху над головою».

Сьогодні Юра та Наталка живуть з трьома дітьми (в тому числі з немовлям) в малесенькій однокімнатній квартирі. Старша донька спить на підлозі в кухні. За словами Криницьких, за квартиру сплачено лише до 1 червня 2006 року, після чого сім’я може залишитися на вулиці, адже „Юриної зарплатні вистачає лише на повсякденні потреби”.

Сім’я сподівається, що міська адміністрація не залишить постраждалих в біді та допоможе забезпечити їхніх дітей помешканням.    

P.S. 3 березня Київрада узгодила 20 земельних ділянок під будівництво компенсаційних будинків з паркінгом та об’єктами обслуговування для інвесторів «Еліта – Центру».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...