• Фоторепортаж: У Ріо-де-Жанейро вирує карнавал (частина 1)

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Понеділок, 27 лютого 2006 року
В Бразилії у неділю й у понеділок наступає апофеоз карнавалу. Бразильці святкують свій черговий карнавал, що за традицією відзначається в останній тиждень перед початком великоднього поста. Результати цього грандіозного свята будуть підбивати в «Попелясту» середу, яка знаменує початок тривалого періоду поста. У цей же день оголошують переможців конкурсів самби - традиційного бразильського танцю. Звання кращого учасника карнавалу виборюють 14 шкіл самби, які становлять так звану вищу лігу.


Зазвичай в карнавалі беруть участь близько 6 тис. чоловік. Він починається з урочистої блазнівської процесії по вулицях міста, у ході якої на троні сидить Король Момо - найтовстіший мешканець міста. У фіналі дійства мер міста символічно вручає Королю і його Принцесі - ключі від Ріо.

Основа колони – стрій ударних кількістю в 400-600 чоловік. Він здатний оглушити будь-кого, особливо коли він без перерви тарабанить протягом 45-55 хвилин. Саме стільки триває виступ кожної школи.

Кожна школа самби витрачає на виготовлення костюмів, візків і інших декорацій до 40 тонн пресованого паперу, 80 тисяч метрів тканини, 6 тисяч літрів фарби, не враховуючи тонн клею, цвяхів, поліпропілену й протипожежного окислювача, повідомляє РІА.

Для цього карнавалу була виготовлена 13-метрова статуя Симона Болівара, визволителя Латинської Америки.

У Ріо-де-Жанейро карнавал у формі змагання проводиться з 1932 року. А його історія сягає далекого 17 століття. Тільки на початку ХХ століття в гуляннях знаті стали брати участь простолюдини, негри й мулати. Вони ж і привнесли у свято свою перлину - самбо, який виконується під африканські ударні інструменти - куікі, берімбау, тамбурин, бубон і барабан.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...