• Чи стали сучасні люди щасливішими?

  • Середа, 22 листопада 2006 року

Суспільство стрімко змінюється. Сучасну епоху не можна порівнювати з попередніми сторіччями. Для радикальних змін у всіх аспектах щоденного життя вистачає декількох десятиліть або навіть років.  Але чи стали ми завдяки цьому щасливими, ніж раніше? 

За повідомленнями Бі-Бі-Сі, сьогодні британці відчувають себе менш щасливими, ніж їхні співвітчизники у 50-х роках, незважаючи на те, що з того часу рівень добробуту зріс у три рази. У дослідженні, що проводилося в 1957 році, 52% людей, які брали участь в опитуванні, заявили, що вони «дуже щасливі». Сьогодні так вважають лише 36% опитаних. Схоже дослідження, проведене в Америці, оприлюднило такі ж результати.

Очевидно, що підвищення рівня добробуту автоматично не підвищує відчуття задоволеності життям. За останні 25 років XX століття в Америці, Великобританії та інших країнах рівень задоволення від життя поступово спадає. На початку 70-х років 34% британців вважали, що їхнє життя «дуже щасливе», у кінці 90-х - всього 30%. Хоча це і незначні зміни, та вони є відображенням загальних тенденцій.

Щасливіші чи заможніші?

Якби люди могли вибирати, то 81% вважали б за краще бути «щасливішими», тоді як лише 13% бажали б стати «заможнішими». Також, відповідно до опитуваннь, 43% вважають, що десять років тому люди були привітнішими/доброзичливішими, протилежної думки дотримуються 22%.

Які чинники впливають на відчуття людини себе щасливою чи нещасливою? 48% опитаних відзначили найважливішим чинником стосунки з рідними, тоді як 24% зауважили, що найбільш необхідна для щастя річ - це здоров'я.

Спокійне серце - істинне «я»

Коли людям, яких опитували, запропонували декількома словами описати, що є для них найбільішим щастям, більшість відповіла, що це - сім'я та друзі. Несподіваною виявилася друга за частотою відповідь – задоволеність тим, що маєш  і внутрішній спокій. Тенденція того, що багато людей шукають порятунку від стресу, викликана швидким темпом нашого сучасного життя.

На запитання дослідників: ”Чи хотіли б ви спробувати ліки, які зробили б вас щасливими без  побічних ефектів, якби такі існували?”  76% опитаних відповіли - ні, 24% - так. Судячи з усього, більшість  людей виступають за «справжнє» життя».

А що Ви думаєте про задоволеність життям у цьому галасливому та забрудненому світі? І, якби була можливість вибору, то який спосіб життя Ви хотіли б вести, які бажали б мати взаємини з людьми?

Чжоу Чен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...