• Гарбузи йдуть своїм шляхом

  • Вівторок, 21 листопада 2006 року

Гарбуз – найдивніший фрукт. Жоден інший фрукт не вирощується, у першу чергу, як декоративний елемент, а вже потім як джерело їжі. До того ж, впродовж усього жовтня гарбуз став учасником чудернацьких змагань із найбільшої ваги та змагань із виготовлення гарбузових ліхтарів. Безумовно, гарбуз – не простий фрукт… чи овоч?

Гарбуз вважається фруктом, оскільки має їстівне насіння, але зазвичай його все-таки зараховують до овочів. Сквош* і гарбуз, що належать до одного сімейства, ростуть від стебла, що стелеться по землі. Але, на відміну від сквоша, який зазвичай продається свіжим, більшість із нас вважатимуть за краще купити консервований гарбуз, ніж самим морочитися з його обробленням і приготуванням.

У колоніальні часи верх гарбуза зрізали, насіння видаляли, а сам гарбуз наповнювали молоком, спеціями, медом і ставили готуватися на відкритий вогонь. Зараз, не зважаючи на те, що через нашу щоденну зайнятість перехід до продажу обробленого і консервованого гарбуза має сенс, усе ж таки думка про те, щоб самому наповнити гарбуз і приготувати його на вогні, інтригує.

Використання гарбузів як ліхтарів під час Хеллоуїна (дня всіх святих) – стара кельтська традиція, завезена ірландцями до Америки. За стародавнім кельтським календарем, 31 жовтня знаменувало кінець року. Ірландці вирізували серцевини турнепсів, буряків і ріпи та ставили всередину свічки. Вважається, що ці мініатюрні ліхтарики, залишені на підвіконнях, вітають душі померлих і відлякують злий дух ”Скупого Джека”, звідси і назва ліхтарів: ”Jack-o-lantern”.

Заміна турнепсів і буряків гарбузами, ймовірно, була результатом довгого еволюційного процесу, протягом якого бідні фермери використовували дуже багато однин продукт (гарбуз) та дуже мало інші. Тепер виробництво цих ”живих свічників” перетворилося на багатомільйонний бізнес, оскільки Хеллоуїн є другим після Різдва святом за розкішністю костюмів, масок і декорацій.

Виготовлення ліхтарів ”Jack-o-lantern” з порожнистого гарбуза з прорізаними отворами у вигляді очей, носа й рота стало змаганням, в якому суперники за двадцять або менше хвилин перетворюють гарбуз на витвір мистецтва.

Ентузіасти-садівники також змагаються у вирощуванні найбільших гарбузів. І вони дійсно великі. Використовуючи такі прийоми, як ручне запилення, видалення стебел у всіх гарбузів у зав'язі, окрім одного, підгодовування добривами та навіть ін'єкції молока безпосередньо під шкірку стебла – усі ці способи дозволили виростити гарбуз вагою 1469 фунтів.

До кінця серпня дні та ночі все холоднішають, і зелені гарбузи починають змінювати колір, подібно до осіннього листя. Коли фрукт дозріває, його стебла старіють, а листя опадає. І до середини жовтня безліч слідів від ніг співшукачів, починають з'являтися на полях, поцяткованих жовтогарячими крапками. Вони прийшли у пошуках найбільш підходящого гарбуза до Хеллоуїну, щоб вирізати той самий ”Jack-o-lantern”.

Гарбузовий хліб

Інгредієнти:

1) дві з квартою склянки пшеничного борошна вищого ґатунку;

2) 1,5 ст. л. спецій для гарбузового пирога;

3) 2 ст. л. засобу для підпушування;

4) 0,5 ч. л. солі;

5) 2 яйця;

6) 1 склянка цукру;

7) 0,5 склянки не рафінованого цукрового піску;

8) 0,5 кг гарбузового пюре (із печеного гарбуза);

9) 0,5 склянки олії;

10) 0,5 склянки мелених горіхів.

Спосіб приготування:

1. Розігрійте духовку до 350 градусів.

2. Змішайте у чашці борошно, спеції, засіб для підпушування і сіль.

3. В окремій чашці змішайте яйця, цукор, гарбузове пюре та масло.

4. Ретельно перемішайте сухі та рідкі інгредієнти.

5. Наповніть сумішшю дві форми для випічки хліба, змащені олією та обсипані мукою.

6. Запікайте протягом 55 хвилин або до готовності.

7. Ретельно охолодити перед витяганням із форм.

* Сквош – загальна назва численного сімейства гарбузових Cucurbita, до якого зараховані понад 900 видів. Батьківщина – Америка. Діляться на три основні групи: літні, осінні та зимові.

Луїза Марія Сургес. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...