• Звуки барабанів Тайко лунають на площі Юніон-сквер, Сан-Франциско

  • Субота, 18 листопада 2006 року

4 листопада, в суботу, п'ять дуже відомих ансамблів Тайко один за іншим виступили на святковому концерті на площі Юніон-сквер у Сан-Франциско. ”Велика Епоха” і споріднені з нею ЗМІ – телебачення ”Нова Династія Тан” (NTDTV) і радіостанція ”Голос Надії” (SOH) – були одними зі спонсорів заходу, організованого на честь столітньої річниці створення японського кварталу в Сан-Франциско.

Ансамблі із Сан-Франциско: ”Тайко Додзьо”, ”Емервіль Тайко”, ”Тацумакі Тайко”, ”Уотсонвіль Тайко” і ”Стенфорд Тайко” – виконали традиційні та сучасні народні твори перед великою аудиторією, що зібралася на площі.

”Для нас велика честь виступити на цьому святі і віддати належне 35-річному розповсюдженню Тайко у США і 100-літній річниці утворення японського кварталу в Сан-Франциско”, – сказала Сьюзан Хорн, засновник ”Емервіля Тайко”. Ансамбль ознайомив глядачів із трьома музичними творами: ”Томбейн”, ”Хачи-Дзьо” і твір у сучасному стилі виконання – ”Сайдай”.

”Уотсонвіль Тайко” виконав три твори: ”Такіноборі”, навіяна історією з китайського буддизму, ”Цзуї” і ”Кодомобаяши”, написані лідером ансамблю Ікує Конант.

У стародавні часи Тайко, що означає японський ”барабан”, спочатку використовувався в релігійних церемоніях для відлякування злих духів, освячення посівів зернових і як прохання багатого урожаю. Барабани також часто використовувалися на сільських фестивалях і важливих святкуваннях.

О-дайко тайко, найбільший і масивний ударний інструмент діаметром від трьох до шести футів, спочатку застосовувався в русистських храмах як символ благословення. ”У стародавніх релігійних церемоніях, коли хтось просив благословення, буддійський чернець ударяв один раз О-дайко, і обряд вважався завершеним”, – сказав Філ Пікерін, лідер ансамблю ”Тацумаки Тайко”. ”Після утворення сучасної форми використання Тайко, деякі молоді японці, побачивши цей великий Тайко (О-дайко) у буддійських храмах, відразу хочуть зіграти на ньому”.

Гранд-майстер Сейічи Танака вперше представив Тайко у США в 1968 р. на фестивалі Квітучої Вишні в Сан-Франциско, заснувавши того ж року школу Тайко Доє в Сан-Франциско. Він вважає, що суть гри на Тайко полягає в тренуванні тіла й духу, що проявляється в тому, що глибокій взаємоповазі та єдності серед барабанщиків.

”Сьогоднішній фестиваль барабанного бою Тайко організований на честь 100-літньої річниці утворення японського кварталу Сан-Франциско – щоякнайдавнішого японського кварталу в США”, – сказав Женев’є Лонг, головний редактор регіонального видання ”Великої Епохи” у США. ”Реакція учасників ансамблів Тайко була дуже хорошою, коли ми розповіли їм про виступ і причину, із якої ми його проводимо. Публіка дійсно насолоджувалася їхніми енергійними і дуже захоплюючими виступами”.

”До того ж концерт відбувся напередодні театрального виступу на честь китайського Нового року, що наближався, який готує телебачення ”Нова Династія Тан”, – продовжив Лонг. ”Це унікальний шанс, який дозволить глядачам ще більше дізнатися про традиційну китайську культуру”.

У перервах між виступами ансамблів Тайко, юні танцюристи виконали кілька традиційних китайських танців: ”Квітуча слива”, ”Дев'ять мечів” і ”Феї флейт”, за що були нагороджені бурхливими оплесками глядачів. Ці танцювальні номери раніше виповнювалися на організованому ”Новій Династії Тан” Усесвітньому гала-концерті 2006 р., присвяченому китайському Новому року. Концерт зайняв сьоме місце в списку найкрупніших виступів (за продажем квитків) у Північній Америці журналу Billboard Magazine у лютому 2006 р.

Гала-концерт 2007 р. обіцяє стати ще більш грандіозним видовищем, сповненим виступами танцювальних груп і співаків світового рівня. Виконавці дадуть три концерти в Оперному театрі Сан-Франциско з 5-го по 7-е січня 2007 р.

”Ми б хотіли надати глядачам можливість побачити справжню традиційну культуру Китаю через наш театральний виступ, який присвячений китайському Новому року”, – сказала Анна Ван, директор спеціальних проектів NTDTV. ”Китай, відомий також як Божественна Земля, має тривалу історією, а традиційна китайська культура, відповідно до легенд, передана людям Богами. Ми обіцяємо, що публіка насолодиться враженнями від подорожі до Божественної Землі, переглянувши це шоу”.

Міранда Віджайя. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...