• Блакитні Гори Австралії

  • П'ятниця, 1 вересня 2006 року

Найбільше австралійське місто Сідней, безперечно, є одним з красивіших міст світу, але навіть така популярність приморського мегаполіса може знизитися у зв'язку з тим, що сьогодні більшість із нас вважають за краще проводити дорогоцінні хвилини відпочинку в тиші, спокої й спогляданні природи.

Мандрівники, що їдуть до Австралії, тепер як ніколи часто прямують до Блакитних Гір, розташованих всього за 90 хвилин їзди на автомобілі від штовханини й метушні Сіднея.

Світова спадщина. Пустеля

Більше горбів, ніж гір. Проте Великі Блакитні Гори Австралії в 2000 році були заслужено внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Оточені вісьмома національними парками площею більше 1 млн. га, велику частину території яких займає піщане плато з густим навісом евкаліптових лісів. Цей прекрасний ландшафт викликає спогади, що виникають задовго до численних зустрічей з ним.

Явно відмічений голубуватим кольором серпанок затримується над пустелею – це відчутний результат, який набув форму, випаровування мільйонів евкаліптових дерев, які квітнуть тут, в перезволоженому повітрі, Блакитні гори – кращі з описаних гір австралійських околиць.

Для того щоб дізнатися більше про унікальну біосферу, я об'єднався з Тімом Трентером, місцевим провідником, який протягом 27 років працював пожежником і тепер управляє туристичною компанією під назвою Tread Lightly. Співробітники компанії спеціалізуються на навчанні туристів поведінці на території Блакитних гір.

“Це найбільша пустинна територія поряд з Сіднеєм”, – сказав Трентер, указуючи на горби, які тягнуться так далеко, як тільки бачить око.

Розробка вугілля проводилася тут наприкінці XIX – початку XX століття.

Зараз головна галузь економіки Блакитних Гір – туризм. Ця галузь постійно розширюється за рахунок усе зростаючої кількості вдячних відвідувачів. Подорожуючи по різних частинах світу, туристи цікавляться обширними площами тропічних лісів, таких як тут. На жаль, у наш час таких площ стає все менше.

До того ж, тут виростає більше 100 видів евкаліптів. Блакитні гори – дім для різних представників тваринного світу, включаючи мокасинну змію, описану Трентером, як “одинадцята найотрутніша змія у світі”. Професійний провідник жене від себе всякий страх із приводу того, що його чекає небезпечна засідка в лісі. “Від 2 000 до 3 000 укусів змій реєструється щороку в Австралії, – сказав він. – І більшість укусів трапляються тому, що люди намагаються вбити змій”.

Ми сіли в трамвай-фунікулер, що доставив нас на 1 788 метрів нижче за рівень моря в долину Jamison, де відвідувачів чекає майстерно прокладена 1,5-мильна дерев'яна доріжка. Вона дає змогу нам перейти через місце, яке знаменитий вчений Чарльз Дарвін одного разу описав як “вражаюче, прекрасне й досконале”.

Подорож у минуле

“Це абсолютно дике місце, – сказав Трентер. – І ми спустилися сюди, в місце цілковитої самоти”. Відчуваючи себе більш розслабленим унизу долини, ніж на вершині, де долі збиратися туристи, я почав розуміти, чому Трентер так палко турбується про захист цього величного місця.

“Там відчуваєш себе так, немов повертаєшся в минуле”, – каже він.

Район Блакитних гір, який залишився від іншої епохи процесу еволюції, є одним із не багатьох місць на цьому найбільш посушливому континенті, яке зберігає зв'язок з тим часом, коли вся суша Південної півкулі була єдиною й утворювала стародавній материк Гондвану.

Цей факт підтверджує сосна Воллемі – одне з найрідкісніших дерев світу. Вважалося, що вона давно зникла, але була знов виявлена в 1994 році мандрівником у Блакитних Горах. Вважається, що сосна Воллемі існувала в епоху динозаврів. На цей час вона росте в національному парку Воллемі, що займає частину масиву Великих Блакитних Гір.

Провівши більше двох годин, прогулюючись серед цієї “еколого-біологічної лабораторії”, уникнувши зустрічі із зміями, мені, так само як і гідові, не хочеться повертатися до вагонетки і повертатися назад у “реальний світ”.

Поблизу від найбільшого міста Австралії, Сіднея, район Великих Блакитних Гір, що є світовим надбанням, дає можливість туристам не тільки врятуватися від щоденної одноманітності, але і буквально розчинитися там в іншому часі.

Вес Лафортюн. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...