• Природа й релігія в щоденниках-колажах південнокорейської художниці Лі Чун Манн

  • Вівторок, 29 серпня 2006 року

У Москві в останні серпневі дні проходить виставка під назвою “Природа й релігія в щоденниках-колажах Лі Чун Манн”. Лі Чун Манн – південнокорейська художниця, яка веде незвичайний щоденник протягом ось вже п'ятдесяти років.

Він складений з колажів, в яких автор виражає свою думку за допомогою малюнка і різноманітних матеріалів – засушеного листя і квітів, кори дерев, ґудзиків, насіння, обривків тканини і паперу і т.д.

В 14 років Лі Чун Манн познайомилася з творами великих російських письменників, так вона пізнавала Росію і так вона полюбила її. Два роки тому вона серйозно захворіла і тоді зрозуміла, що необхідно цінувати час (життя). Це укріпило її рішення приїхати до Москви.

Пані Лі почала створювати виставку, перебуваючи під враженням від творів російських письменників. А приїхавши до Москви, закінчила роботу, відкривши для себе Росію, про яку вона дізналася з книг. Тут джерелом натхнення стала для неї російська церква. Перебуваючи серед ікон, вона відчувала себе як удома, неначе повернулася додому. Але в її творах є не тільки російська церква. Практично в кожній картині ми бачимо зображення Будди. Лі Чун Манн говорить, що релігія насправді не відіграє визначальну роль.

Для художника головне – передати смисл, використовуючи символи і форму, встановити діалог із глядачем. Мова тіла може сказати багато чого про те, що не підвладне описові. Вона говорить, що в людях багато різних людських проявів – злості, пожадливості, суєти. Таких людей вона зображає огрядними, важкими. На її думку, головним в житті є знання, добро й краса, нам необхідно звільнитися від мирської суєти, злитися з природою. Вона зображає своє єднання з природою, розмовляє з нею. У її творах ми бачимо, що природа вмирає, і в цьому провина людини.

Вона хоче донести до нас, що, вбиваючи природу, ми губимо себе. Кожен її твір символічний, це ціла історія, яку можна розповідати нескінченно. І кожного разу в картинах Лі Чун Манн ми знаходимо щось нове для себе, пізнаємо внутрішній світ художника. Картини пані Лі дуже гармонійні, її твори – дзеркало нашого світу, вони також  відображають ту істину, якою живе сама Лі Чун Манн.

Юлія Гольченко. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...