ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Очищення олією корисне для здоров'я зубів та ясен

Велика Епоха
Останнім часом чищення ротової порожнини кокосовою олією стає дедалі більш популярним, у першу чергу завдяки його натуральним властивостям та відсутності побічних ефектів. (Nadisja via Dreamstime)

Багато людей користуються натуральними засобами для відбілювання зубів та очищення ротової порожнини. Очищення олією – один із найпопулярніших натуральних засобів для знезараження порожнини рота та покращення здоров'я зубів.

Витягування бактерій олією – це давня методика, яка, як вважається, допомагає вивести токсини з організму. Засіб також відомий тим, що покращує здоров'я зубів, освіжає дихання та відбілює зуби. Останнім часом все більшої популярності набуває витягування кокосове масло, в першу чергу завдяки його натуральним властивостям та відсутності побічних ефектів.

Що таке олійна витяжка?

Лікування зубів маслом – це процедура змащування зубів харчовою олією для очищення та відбілювання зубів. Нині це одна з найстаріших у світі практик оздоровлення ротової порожнини, яка зародилася в Індії як традиційна форма медицини під назвою Аюрведа.

Аюрведа – це система природної медицини, яка з'явилася в Індії понад 3000 років тому. Термін «Аюрведа» походить від санскритських слів ayur (життя) та veda (наука чи знання). Таким чином, аюрведа перекладається як знання життя.

Згідно з аюрведичною медициною, витяжка маслом приносить багато користі для здоров'я зубів, наприклад, запобігає неприємному запаху з рота, карієсу, утворенню зубного нальоту, а також зміцнює здоров'я зубів, язика та ясен.

Як проводиться процедура витягування?

Виконати витягування дуже просто: покладіть до рота одну столову ложку кокосового масла. Можна також використовувати оливкову або кунжутну олію. Протягом 15-20 хвилин полощіть цим рот. Постійно проштовхуючи та втягуючи олію між зубами, ви прочистите всі місця, де можуть ховатися бактерії. Уникайте ковтання олії.

За цей час воно встигне вивести токсини та очистити ротову порожнину. Коли закінчите, виплюньте вміст. По можливості уникайте спльовування його в раковину, оскільки це може призвести до засмічення та накопичення жиру в трубах. Після полоскання почистіть зуби.

Виконувати процедуру витягування дуже просто: візьміть одну столову ложку кокосової олії до рота й полощіть протягом 15-20 хвилин (Photographyfirm via Dreamstime)
Виконувати процедуру витягування дуже просто: візьміть одну столову ложку кокосової олії до рота й полощіть протягом 15-20 хвилин (Photographyfirm via Dreamstime)

Переваги використання олії

1. Зменшує кількість бактерій у роті

Різні форми бактерій у роті можуть зруйнувати зуби та ясна. Наприклад, Streptococcus mutans – це бактерія, яка може спричинити проблеми зі здоров'ям порожнини рота. Біоплівка, інший вид бактерій, відомий як зубний наліт, викликає різні проблеми в порожнині рота, включаючи подразнення ясен, карієс і багато іншого. Вона утворюється, коли бактерії взаємодіючи з цукром і крохмалем, які є у харчових продуктах, вражають зубну емаль і викликають карієс.

У ході досліджень було доведено, що чищення з використанням кокосової олії видаляє бактерії із зубів та ясен. Наприклад, в одному експерименті було показано, що така процедура значно зменшила кількість Streptococcus mutans у 60 випробуваних. Інше випробування довело, що кокосова олія також ефективно знижує кількість Streptococcus mutans у дітей, як і полоскання рота хлоргексидином.

2. Лікує неприємний запах із рота

Соромно мати неприємний запах з рота, але щонайменше половина людей іноді відчуває від цього дискомфорт. Ліки, що пересушують порожнину рота, наприклад, ті, що використовуються в сезон алергії, можуть призводити до проблем зі свіжістю дихання. Деякі харчові продукти, такі як цибуля, часник, цитрусові, алкоголь та морепродукти, теж викликають неприємний запах із рота.

Погана гігієна зубів, інфекції та захворювання ясен – поширені причини несвіжого дихання у людей. Бактерії, які знаходяться на язику в сосочках – крихітних горбках на язику – та навколо них, часто викликають неприємний запах з рота.

Зазвичай для лікування несвіжого дихання використовують хлоргексидин або аналогічний антисептичний засіб для полоскання рота. Але чи знаєте ви, що кокосова олія ефективно допомагає лікувати неприємний запах із рота? Згідно з дослідженнями, він діє як антисептичний засіб для полоскання рота, вбиваючи та знищуючи небезпечні мікроорганізми.

В одному дослідженні у 20 дітей, яким промивали рот маслом або хлоргексидином, рівень мікробів, що викликають відчуття несвіжого дихання, був нижчим. На додаток до витягування олією, чищення язика сприяє видаленню мікроорганізмів, що також допомагає усунути неприємний запах з рота.

3. Запобігає карієсу та зменшує запалення ясен

Десна можуть запалюватися і кровоточити, коли мікроби та зубний наліт впливають на зуби. Такий стан називається гінгівітом і характеризується опухлими, червоними та кровоточивими яснами. Гінгівіт викликається бактеріями, які знаходяться у зубному нальоті. Кокосова олія, що має протизапальну дію, може допомогти зменшити запальний процес. Оскільки вона знижує кількість мікробів та зубного нальоту, що викликають гінгівіт, процедура витягування є чудовим методом лікування запалень.

Чищення маслом також може допомогти у профілактиці карієсу. Він може бути викликаний зубним нальотом, який перетворюється в зубний камінь. Крім того, кілька досліджень показали, що витяжка допомагає знизити штами бактерій, які спричиняють утворення карієсу. Наприклад, одне дослідження показало, що у випробуваних зменшилася кількість зубного нальоту вже після тижневого застосування кокосової олії.

Яка олія найкраще підходить для процедури витягування?

Відповідно до документально підтверджених даних з масляного витягування, найкраще використовувати кокосове або кунжутне масло. Також їх можна замінити на оливкову олію та навіть молоко. Крім того, були отримані гарні результати після застосування екстрактів аґрусу та манго. Крім цього, кунжутна та соняшникова олія зменшують гінгівіт, викликаний зубним нальотом.

Повноцінна гігієна порожнини рота також потребує щоденного чищення зубів щіткою та зубною ниткою, щоб зберегти свіжість дихання, блиск зубів та здоров'я порожнини рота. (Viacheslav Krisanov via Dreamstime)

Як часто та як довго потрібно проводити процедуру?

Чистка олією 3-5 разів на тиждень – вважається нормою. Чим більше, тим краще, але рекомендується дотримуватись деяких правил. Починати потрібно із 5 хвилин витягування щодня. Чим довше ви полощите рота, тим більше бактерій видаляєте. Однак до цього потрібно звикнути, краще починати з меншого та поступово збільшувати тривалість. Деякі джерела навіть рекомендують довести тривалість однієї процедури чищення до 20 хвилин.

Чи чистити зуби до, чи після очищення олією?

Чистити зуби перед масляним витягуванням не потрібно, тому що воно видаляє продукти та бактерії, що знаходяться у роті та між зубами. Однак якщо ви перед цим їли м'ясо, воно може застрягти між зубами. Тоді можна сміливо чистити зуби після витягування. І не забудьте наприкінці ретельно прополоскати рот водою.

4 простих кроки витягування олією

  1. Візьміть одну столову ложку олії. Ви можете використовувати кокосову, кунжутну або оливкову олію.
  2. Полощіть цим рот протягом 15-20 хвилин, як при звичайному полосканні рота, лише трохи інтенсивніше. Але знову ж таки, будьте обережні, не проковтніть ні краплі.
  3. Сплюньте олію, коли закінчите.
  4. По завершенню прополощіть рот водою. В іншому випадку все, що ви потім будете їсти або пити, може мати неприємний присмак.

Гарна гігієна ротової порожнини

Крім перерахованих вище переваг, витягування мікробів маслом також допомагає поліпшити стан м'язів порожнини рота і зміцнити щелепні кістки. Однак важливо пам'ятати, що одного витягування недостатньо. Повноцінна гігієна порожнини рота також потребує щоденного чищення зубів щіткою та зубною ниткою, щоб зберегти свіжість дихання, блиск зубів та здоров'я ротової порожнини.