• Чайне мистецтво Тайваню

  • Понеділок, 21 січня 2008 року

Серед напруженої міської суєти Тайваню, чай як і раніше є незамінною річчю для тих, хто тужить за природою і спокоєм.Чайний будиночок - це оазис умиротворення, скромно прикрашений охайними  рослинами, картинами, що зображують гірські пейзажі, дерев'яними меблями й простими керамічними чашками з чайником, що тихо кипить поблизу.

Для того щоб насолодитися чаєм, гість має виділити достатню кількість часу для того, щоб зробити це належним чином. Повільними акуратними рухами хазяїн заварює чай і розігріває маленькі чашечки. Він заповнює кожну ароматним насиченим напоєм, залишаючи одну чашку для себе. Уся  вода виливається з чайника до останньої краплі.

На Тайвані  існує величезний вибір сортів , що розрізняються видом рослини, областю виростання, сезоном збору та  технікою заварки. Як і в мистецтві виготовлення вин, що існує на Заході, спектр ароматів гарного чаю може мати схожість з безліччю продуктів.

Весняний оолонг має сильний запах лимону й  квіткові нюанси, у той час як  сорт «Золота лілія» (іноді його ще  називають «імператор Хуань») м'який і ніжний, немов груша й  має витончений молочний аромат. Оолонг «Дун Дін» («Крижана вершина») повільно заварюється, даруючи солодкий та  лісовий смак, а  оолонг «Східна красуня» близький до того, що європейці називають чорним чаєм і має  приємну  медяну  насолоду й фруктовий запах. Усі ці аромати виходять із самих листів чаю, а не створені  якими-небудь додатковими ароматизаторами.

Найдешевші сорти чаю є  терпкими й ненасиченими  зі слабким ароматом. Чаї середньої якості є  ніжнішими й  пахучішими..

Цікаво, що  люди приїжджаючі  на Тайвань у пошуках  чайних новинок,  найчастіше віддають перевагу чаям середньої якості з їх сильним запахом й  різким присмаком, що випускаються  у великих кількостях. Це обумовлено тим, що вони ще не навчилися розпізнавати й цінувати повну палітру фарб,  якими  володіє  гарний чай.

Один із кращих сортів знаменитий оолонг  «Гора Лі»  має більш тонкий аромат, проте  його смак робить величезну приємність. У  його запаху немає нічого надприродного й неординарного.  При цьому сам  напій,  насичений і м'який, має дивну насолоду, що виникає відразу під час питва, одночасно приносячи відчуття розслаблення як після інтенсивного масажу.

Це також найнатуральніші  чаї, зібрані вручну й вирощені в туманних горах  Тайваню, де невелика  потреба  у пестицидах.

Щоб цілком оцінити ці речі,  серце  й  розум мають бути розслабленими.  Переживання й  хвилювання є одним з  недоглядів, породжених суєтою.   Не дивно, що протягом довгого часу чай відігравав роль у духовній культурі Китаю  з її філософією простоти, що є головною частиною китайських релігійних церемоній.

Ця філософія, улита подібно поемі у чайник й чашки та  втілена в чайній церемонії, дає можливість гостеві, що залишає  чайний будиночок, зустріти напругу сучасного життя з більш спокійним серцем.

Бен Харлі. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...