ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецький Райхсбург Кохем став одним з восьми найстаріших замків світу. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Рейхсбурзький Кохем. (Ugis Riba/Shutterstock)

Цей німецький замок 11-го століття, один з восьми найстаріших замків світу, колись був частково зруйнований, але згодом його відновили. Зберігаючи деякі оригінальні елементи, величний замок виглядає так, ніби зійшов зі сторінок казки.

Рейхсбург Кохем, інакше відомий як замок Кохем, стоїть на пагорбі на висоті близько 330 футів над річкою Мозель у місті Кохем, Німеччина. Вважається, що він був побудований близько 1000 року н.е. як укріплена резиденція пфальцграфа Еццо, а перші документальні згадки про нього з’явилися в 1051 році, коли Річеза, старша дочка Еццо і колишня королева Польщі, подарувала замок своєму племіннику Генріху I.

Замок Кохем. (Сергій Новіков/Shutterstock)
©Steffen Schmitz (Carschten)/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 DE

Планування замку містить родинні оселі, каплицю і вежу, мости, колодязь, фортецю та гральний будинок.

Замок Кохем був пов’язаний з династією пфальцських графів до 1151 року, коли король Конрад III зі своїми військами взяв замок штурмом і зайняв його. Імперські міністри, або «лорди замку», були найняті для догляду за об’єктом, пояснюється на сайті замку.

Після того, як у 1294 році король Адольф Нассауський заклав замок, щоб «заплатити за свою коронацію», але так і не викупив його, він перейшов до рук низки архієпископів. На початку 14 століття замок був розширений і укріплений за архієпископа Балдуїна, який з’єднав його з містом, побудувавши величезні стіни та встановивши ланцюг через річку під замком як знімний бар’єр для оплати за проїзд.

Згодом володарів замку замінили місцеві магістрати.

Кохем у 1646 році. (Суспільне надбання)
Вид на Кохем 9 січня 1919 року, зроблений фотопідрозділом Четвертого армійського корпусу США, штаб-квартира якого була розташована в Кохемі на річці Мозель. (Суспільне надбання)

Війська короля Людовика XIV зайняли замок Кохем у 1688 році. Через рік будівля була пошкоджена підпалом і вибухівкою, як і навколишнє місто Кохем. Замок залишався в руїнах і був втрачений для історії до 1868 року, коли берлінський бізнес-магнат Луї Равене закохався в нього і викупив територію замку.

Він перебудував замок у неоготичному архітектурному стилі того часу, щоб використовувати його як літню резиденцію родини Равене.

Берлінський професор Ернст Евальд, відповідальний за дизайн інтер’єру, доручив професійним художникам і місцевим майстрам створити «складні розписні прикраси» на стінах і стелях.

(Boris Stroujko/Shutterstock)

Значна частина колекції меблів епохи Відродження та бароко родини Равене збереглася до наших днів. На сайті зазначено, що з 1978 року замок належить місту Кохем і часто відвідується туристами, які зачаровані його історією та казковою атмосферою.

Мешканці Кохема навіть відзначають щорічне свято «Понеділок Кніппа», засноване на легенді про несподіваний напад на замок Кохем, який розкрив слуга замку. Дорогою до своєї коханої слуга натрапив на озброєних незнайомців і підслухав їхній план нападу на замок. Слуга розвернувся і підняв тривогу, що дозволило захисникам замку підготуватися до нападу і врешті-решт відбити його.

Після перемоги господар замку надав своїм людям вихідний день. Донині жителі Кохема приносять їжу і вино на луг Кніпп, місце нападу, щоб поїсти, випити та поспівати на честь своїх предків.

Інтер’єр замку. (Piith Hant/Shutterstock)
(Piith Hant/Shutterstock)