• З наближенням Олімпійських Ігор зростає кількість смертей послідовників Фалуньгун від репресій в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 8 квітня 2008 року
 

Іформаційний Центр Фалунь Дафа (ІЦФД) виражає стурбованість цілою низкою недавніх повідомлень, в яких вказується на те, що прихильники Фалуньгун в Китаї гинуть в ув'язненні протягом декількох днів або навіть годин після затримання їх владою. Ескалація насильства - це прямий результат зусиль, спрямованих на «викорінювання» Фалуньгун напередодні літніх Олімпійських Ігор.

«Швидкість, з якою міліція забирає послідовників Фалуньгун, піддає їх насильству і доводить до смерті, викликає дуже велику тривогу. Це люди, які жодним чином не повинні зазнавати арештів. Незаконні арешти, тортури і страти без судового розгляду не можуть бути способом ‘підготовки' до Олімпійських Ігор», - говорить спікер Інформаційного Центру Фалунь Дафа пані Гейл Рахлін.

«Якщо комуністична влада Китаю дійсно хоче успішно провести Олімпіаду і при цьому влаштовує цькування і піддає вбивству тих, хто хоче їм нагадати, що ‘не все так чудово, то вони вибрали неправильний шлях. Штучно стерилізовані і безмовні вулиці Пекіна викличуть у гостей тремтіння», - продовжує пані Гейл Рахлін.

ІЦФД виразив особливу стурбованість недавніми повідомленнями про те, що послідовники Фалуньгун гинуть в ув'язненні незабаром після арешту. За даними Центру за перші три місяці 2008 р. зафіксовано шість випадків загибелі практикуючих Фалуньгун, смерть яких відбулася протягом 16-ти днів після арешту, а в деяких випадках цей час обчислюється годинами. У деяких недавніх випадках родичі мали можливість поглянути на тіла померлих перед кремацією і бачили сліди тортур, включаючи сліди задушення або синяки від електричних палиць.

Серед смертей, про які повідомлялося в 2008 р., був випадок з паном Юй Чжоу, музикантом 42-х років, якого заарештували разом з дружиною пані Сюй На в кінці січня, коли вони поверталися додому після виступу його оркестру. Через одинадцять днів родичів повідомили, що їм потрібно приїхати в центр невідкладної допомоги, де вони знайшли пана Юй вже мертвим. У лікарні відмовилися провести розтин. Пані Сюй, яку звільнили в 2006 р. після відбування п'ятирічного тюремного терміну за практику Фалуньгун, залишається під вартою в центрі ув'язнення в Пекіні. Юй закінчив французьке відділення Пекінського Університету. За цим посиланням на відео, він грає на барабанах.ІЦФД повідомив, що, починаючи з січня 2007 р., запротокольовано 129 випадків насильницької смерті практикуючих Фалуньгун, які померли в Китаї в результаті травм, отриманих під час ув'язнення, безпосередньо в міліції або відразу після звільнення. Повний список імен і деталі цих випадків можна викачати тут (англ.).

Список був складений з різних джерел, включаючи свідчення родичів або друзів загиблих, викривальні фотографії і телефонні дзвінки до причетних міліціонерів і тюремної влади.

Ці випадки загибелі стали результатом введення в дію офіційних указів компартії Китаю. Офіційні заяви і документи постійно вказували на Фалуньгун як одну з головних мішеней спостереження і репресій напередодні Олімпійських Ігор.

Згідно з повідомленням одного інформаційного журналу, заступник міністра держбезпеки Китаю Лю Цзін був призначений відповідальним за викорінювання групи Фалуньгун до Олімпіади-2008. У недавньому повідомленні Міжнародної Амністії мовиться, що в рамках підготовки до Олімпійських Ігор колишній міністр держбезпеки Чжоу Юнкан видав наступний указ з метою «успішного» проведення Олімпійських Ігор: «Ми повинні завдати могутнього удару по ворожих силах вдома і за кордоном, таких як етнічний сепаратизм, релігійний екстремізм, насильницький тероризм і Фалуньгун».

В цілому, починаючи з 1999 р., ІЦФД зареєстрував випадки загибелі від різних форм переслідування 3145 послідовників Фалуньгун. Це тільки ті випадки, які вдалося підтвердити в умовах суворої блокади інформації і залякування рідних і друзів загиблих китайською компартією. Справжня цифра у багато разів більша.

За матеріалами: ІЦФД

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...